Home Регіони Новини Житомир Досвід, що допомагає: більше 1000 власних історій розповіли українці в рамках спецпроєкту...

Досвід, що допомагає: більше 1000 власних історій розповіли українці в рамках спецпроєкту «Щоденники стійкості»

0

Стійкість одного є стійкістю мільйонів: українці діляться особистими історіями у спецпроєкті «Щоденники стійкості»

Більше 1000 історій стійкості надіслали українці протягом першого місяця, беручи участь в спецпроєкті “Щоденники стійкості”. Серед них, як відомі та популярні особистості, так і прості українці. Чому ініціатива стала такою популярною?

Питання «Ти як?» – одне з найбільш актуальних для українців сьогодні. Попри щоденні складнощі та темряву навколо, ми кожного дня намагаємося не тільки зберегти світло всередині себе, але й бути підтримкою для інших людей. Яскравим прикладом такої підтримки є спецпроєкт «Щоденники стійкості», який вже понад місяць збирає особисті історії стійкості українців у межах комунікаційної кампанії «Ти як? Стійкість» Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи Першої леді Олени Зеленської – у партнерстві з Суспільним Мовленням і Українським Радіо. 

Спецпроєкт «Щоденники стійкості» не лише створює простір для особистих рефлексій, але й об’єднує українців у прагненні знайти сили всередині себе. Це ініціатива, яка виростає з кожної історії, розказаної з глибокою щирістю.

Відео дня

«Понад тисячу історій стійкості, і кожна унікальна. Водночас усі вони мають спільність. Бо стійкість одного – це стійкість мільйонів. І лише спільно тримаємося вже понад тисячу днів війни», – написала у своєму Telegram Перша леді України Олена Зеленська.

У своєму дописі Перша леді процитувала історії, що відображають силу духу: «Щомісяця я стартую, піднімаючи прапор України, нагадуючи всьому світові, що ми, українці, за своє до самісінького кінця. Спорт, а саме гімнастика, мене тримають і не дають можливості зламатися», – поділився заслужений майстер спорту України, срібний призер Олімпійських Ігор 2024 Ілля Ковтун із Черкас.

«Мені 38 років, у мене четверо дітей, майже 3 роки волонтерства і два інфаркти. Останній стався в цьому році, коли ми будували Пункт Незламності у  Вугледарі. Тоді я відчув, що навіть у реанімації переживаю за мою команду і наш пункт. Пам’ятаю, як це дало мені сили одужати, повернутися до команди після операції та добудувати пункт», – розповідає фронтовий волонтер Михайло Пуришев.

Спецпроєкт «Щоденники стійкості» стартував 25 жовтня 2024 року, одразу після Радіодиктанту національної єдності. Ця ініціатива об’єднала тисячі українців, які вирішили поділитися своїми історіями. Через письмо вони не лише знаходили підтримку для себе, а й пропонували її іншим, адже письмо — це потужний інструмент самотерапії, здатний допомогти впоратися з пережитим і знайти сили рухатися вперед.

Кожен, хто розкрив свої переживання у «Щоденниках стійкості», став джерелом натхнення та опорою для тих, хто шукає відповіді на власні питання. Читаючи ці історії, розумієш, що навіть у найтемніші моменти ти не самотній, а людська стійкість — це сила, яка об’єднує та дарує надію.

Завдяки співпраці з «Укрзалізницею», одними з перших учасників спецпроєкту стали пасажири маршруту Київ – Львів. Прямо в дорозі вони створювали свої «Щоденники стійкості», наповнюючи шлях словами, що відображали їхню силу, переживання та надію.

За перший місяць роботи на спеціальній сторінці «Щоденники стійкості» на платформі «Ти як?» свої історії залишили понад 1 000 українців. Посеред них  — вчитель вищої категорії, вчитель-методист Микола Шевцов, бойова медикиня, штурмовичка Олена Риж, член Асоціації Добровільних Пожежників України Сергій Перов, військовий ЗСУ Роман Гавриляк (Гава — позивний), поетеса Дарʼя Лісіч. українська співачка та заслужена артистка України Тоня Матвієнко, багаторазові чемпіони світу та Європи з артистичного плавання, олімпійські призерки Владислава та Марина Алексіїви, солістка й сонграйтерка гурту Tember Blanche Саша Ганапольська, театральний режисер і продюсер Олексо Гладушевський, бронзова призерка Олімпійських Ігор 2024 зі стрибків у висоту Ірина Геращенко, ведуча, журналістка та співачка Анна Тул‘єва, акторка Наталка Денисенко, український музикант OTOY, артист та саунд-продюсер Віктор Нікіфоров (GORIM!), співачка Кажанна.

Сила особистої історії

Кожна історія, зібрана на платформі, — це відображення життя, яке змінюється під впливом обставин, що перевіряють нас на витривалість. Це розповіді про любов, яка долає час, і про втрати, що змінюють назавжди. Про нові стосунки, що народжуються навіть у найтемніші часи. Про дітей і батьків, які разом будують нову реальність. Про шлях до перемог у спорті та досягнення у відродженні українського мистецтва.

«Ти як?» — це не просто питання, це — свідчення моментів, коли люди знаходять сили йти далі, знаходять сенс у волонтерстві чи допомозі іншим. Це про час, коли важливо зупинитися, залишитися наодинці зі своїми думками, вдихнути на повні груди й продовжити рух. У кожній з цих історій — сила. Сила, яка резонує й надихає, яка показує, що ми всі об’єднані у пошуку відповідей і знаходженні нового сенсу в реаліях, де кожен крок вперед — це маленька перемога.

Як долучитися до «Щоденників стійкості»

Щоб приєднатися до національної мережі підтримки, необхідно поділитися своєю історією на спеціальній сторінці «Щоденники стійкості» на платформі «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Можливо, саме ваша історія стане важливим етапом підтримки для іншої людини.

Комунікаційна кампанія «Ти як? Стійкість» реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт. 

 

Джерело

No comments

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version