Home Регіони Новини Чернівці Ремонт доріжок у парку Чернівців затягнувся через сніг – фото

Ремонт доріжок у парку Чернівців затягнувся через сніг – фото

0

Фото molbuk.ua

У центральному парку імені Шевченка уже третій тиждень триває ремонт доріжок. Вони обійдуться міському бюджету в 11,2 мільйона гривень. Роботи виконує тернопільська фірма “Техно-буд-центр”, який став переможцем тендеру.

Початок ремонту анонсував 11 листопада заступник міського голови Василь Зазуляк.

“Парк імені Шевченка. Бере сором за нього. Перед дітками. Перед батьками з візочками та людьми з інвалідністю. Перед пораненими воїнами. Розпочинаємо поточний ремонт паркових доріжок. Ще цьогоріч відремонтуємо частину”, – зазначив посадовець.

“Чому це роблять напередодні зими?”

Станом на 27 листопада заасфальтували вже бокову паркову алею, паралельну вулиці Головній. Також частково відремонтували іншу бокову доріжку з боку вулиці Ю. Федьковича. Оновлена ділянка починається посередині, від Літнього театру, і закінчується за територією із атракціонами.

Про це ідеться у публікації “МБ” від 28 листопада, пише molbuk.ua

Доріжки помітно підвищили, засипавши їх щебенем, заасфальтували. Краї алей устелили пухкою чорною землею, де мають висадити зелень. Такі узбіччя виконуватимуть роль природних водовідвідників, сюди з доріжок стікатиме дощова вода, пояснюють працівники.

Відремонтованими алеями походжають матусі з дитячими візочками, гасають підлітки на самокатах і велосипедах. У кожного своя думка щодо доцільності ремонту.

“Це, звісно, добре, але чому почали пізно восени, коли вже сніг випав? – дивується молода матуся Тетяна. – Такі речі було би доцільніше зробити в теплу пору року”.

Назустріч іде юнак у військовій формі, поряд із ним на велосипеді катається хлопчик.

“Мені без різниці, рівні у парку доріжки чи ні. Я за кілька днів повертаюся на фронт, – каже військовий. – Так, радію за племінника та всіх діток, що можуть погасати тут на велосипеді. Та все ж краще би ці гроші витрачали на захисників, підтримували армію. Бо зараз так виходить, що одні веселяться, поки інші на фронті плачуть і гинуть, бо немає техніки та зброї”.

Матуся Наталя штовхає маленький велосипед із донечкою. Переїжджають із хорошої дороги на ще не відремонтовану ділянку, і одразу це відчувають по тому, наскільки важче стало їхати.

“Звичайно, треба ремонтувати доріжки! – переконана жінка. – На поганих дорогах швидко ламаються візочки та все інше. У нас уже другий велосипед понищився”.

“Зробимо все якісно”

На початку алей стоїть різна ремонтна техніка фірми-підрядника. Також працюють кілька робітників “Техно-буд-центру”.

Вони пояснюють, що на роботі в парку щодня, крім вихідних. Але темпи дещо уповільнилися через сніг і мороз. А для того, щоб стелити асфальт, мовляв, потрібна температура повітря від нуля і вище градусів: за мінусів це робити не можна.

На запитання, що ж тепер робитимуть, адже на порозі зима, чоловіки упевнено відповідають, що ще має бути тепло.

“Ще десять градусів тепла передають. Тож, може, встигнемо цього року все зробити. Якщо ж ні, то плануємо цьогоріч хоча би заасфальтувати бокові алеї, а центральну – наступного року”, – кажуть.

Запитую, чому взагалі починали у таку несприятливу пору року. Один із робітників запевняє, що робота буде виконана якісно.

“Даємо гарантію на десять років. Якщо є якісь недоліки, переробляємо. Тож нам вигідніше відразу зробити добре. А тут доріжки будуть довго триматися, бо ними не їздить транспорт”, – обіцяє співрозмовник.

Працівники нарікають на нестачу робочих рук.

“Мало людей, нема кому працювати. Якби нас було більше, завершили би швидше”, – каже один із чоловіків.

За словами мера Романа Клічука, ремонт доріжок у парку вирішили зробити через велику кількість скарг на їхній стан.

“Було в планах цього року виділити кошти на реконструкцію усього центрального парку. Але не вийшло. Тому ми обговорили можливість відремонтувати хоча б доріжки, які нині в жахливому стані. Їх заасфальтують. Це зроблять у рамках проєкту реконструкції парку. Роботи виконають за кошти, які залишилися завдяки економії на різних тендерах”, – пояснив Роман Клічук.

No comments

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version