Чоловік стоїть біля прапорів Південної Кореї у крамниці. AP/Lee Jin-man
Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим звернулася до влади Південної Кореї з проханням продати озброєння, а не поставити його безплатно. Однак Сеул відмовив, оскільки законодавство країни забороняє експорт озброєння у зони бойових дій.
Про це повідомляє південнокорейський телеканал SBS.
За словами джерел телеканалу, Київ пропонував закупити нелетальну зброю, зокрема про зенітні ракетні комплекси Cheongung, радіолокаційні системи для протиповітряної оборони і контрбатарейної боротьби.
Оскільки повноцінні постачання боєприпасів калібру 155 мм могли бути складними для Сеула через їхню класифікацію як летальної зброї, Україна також запропонувала варіант придбання лише зарядів для цих боєприпасів.
Однак Сеул відмовився, посилаючись на обмеження експортного законодавства, яке забороняє постачання зброї до зон активних бойових дій.
Як повідомляє SBS, уряд Південної Кореї оголосив, що через високий попит і експортні зобов’язання постачання систем Cheongung раніше 2030 року є неможливим. Також у Південної Кореї відсутні у наявності запаси танків K2 та самохідних артилерійських установок K9 для експорту, які цікавили українську сторону.
За даними телеканалу, попри урядову відмову, кілька південнокорейських оборонних компаній отримали контакти української делегації. Однак Міноборони Південної Кореї закликало компанії утриматися від самостійного обговорення угод із Києвом.
Крім того, зазначається, що Сеул врахував позицію новобраного президента США Дональда Трампа, який висловив намір швидко завершити війну в Україні.