Міністерка фінансів США Дженет Єллен. Міністерка фінансів США Дженет Єллен, фото: AP
22 жовтня міністерка фінансів Сполучених Штатів Америки Джанет Єллен заявила, що наступного тижня США планують оголосити про нові санкції проти Росії.
Про це повідомляє Bloomberg.
Єллен наголосила, що санкції спрямовані на субʼєктів у країнах, які постачають Росії критично важливі товари, що використовуються військовими.
"Ми оголосимо про нові жорсткі санкції, спрямовані проти тих, хто сприяє військовій машині Кремля, включаючи посередників у третіх країнах, які постачають Росії критично важливу продукцію для її армії", – сказала американська міністерка фінансів.
Єллен також згадала про використання доходів від заморожених російських активів для надання кредитів Україні.
За її словами, США очікують, що зможуть надати 20 мільярдів доларів в рамках загального пакета кредитів у розмірі 50 мільярдів доларів.
"Завтра зустрінуся з моїм українським колегою і, зокрема, очікую отримати запевнення, що доходи з російських активів повернуть цю позику, тому ми очікуємо, що зможемо внести пакет у розмірі 20 мільярдів доларів, хоча є ще трохи роботи, щоб завершити цей процес", — наголосила Єллен.
Кредит Україні у 50 млрд доларів від G7 та ЄС
З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну закордоном виявили заморожені активи Банку Росії на майже 280 млрд євро — понад дві третини з них в Євросоюзі.
Бельгійська компанія Euroclear тримає близько 191 млрд євро, що належать російському Центробанку, яка у 2023 році заробила на них близько €4,4 млрд, пише Financial Times із посиланням на фінансовий звіт Euroclear.
Представниця Мінфіну США заявила, що Україна не зможе одразу отримати всю суму у разі конфіскації заморожених російських активів. Проте союзники Києва заявили, що знайдуть спосіб їх використання.
У липні 2024 року лідери країн G7 та ЄС домовилися використати відсотки від заморожених російських активів для виділення Україні 50 мільярдів доларів. Проте США вимагають від ЄС чітких гарантій, що кредит для України можна буде повністю "погасити" активами в ЄС, оскільки спливає термін санкцій Євросоюзу проти Росії.
Згодом у Вашингтоні заявили, що не розблокують російські активи, допоки Москва не виплатить Києву репарації в повному обсязі.
Наприкінці липня 2024-го єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні заявляв, що G7, ймовірно, завершить рамкову угоду про надання Україні кредиту в розмірі 50 мільярдів євро у жовтня цього року.