Війна

Фарапонов: Призначення спецпредставника США з питань України та РФ — позитивний крок

Дональд Трамп (в центрі) сидить з генерал-лейтенантом у відставці Кітом Келлоггом (праворуч) у маєтку Трампа Мар-а-Лаго в Палм-Біч, штат Флорида, 20 лютого 2017 року. AP/Susan Walsh

Призначення спеціального представника Сполучених Штатів Америки з питань України та Росії — це позитивний крок для України.

Таку думку в коментарі Суспільному висловив голова "Інституту Американістики", аналітик "Інтерньюз-Україна" Владислав Фарапонов.

"Призначення спеціального представника, або відновлення цієї позиції, або повторне призначення, це дуже добре для України. Тому, що це все ж таки окремий радник з конкретного питання, і це людина, яка буде опікуватися окремою країною, або окремою темою чи окремою проблемою", — наголосив аналітик.

Фарапонов додав, що спецпредставник — це "краще ніж, наприклад, мати державного секретаря, який повинен опікуватися усіма регіонами світу". Крім того це ще один голос в адміністрації США.

"І це очевидно людина, яка має бути максимально рівновіддалена від України та Росії, і намагатися виглядати таким обʼєктивним з точки зору подачі інформації для президента і бути фактично таким ще одним послом, грубо кажучи, і в Україні, і в Росії", — підкреслив Фарапонов.

Водночас він припустив, що навряд чи спецпредставник буде часто відвідувати Російську Федерацію. На думку аналітика, посланець США може зустрічатися з росіянами, зокрема у третіх країнах.

Обраний Трампом майбутній спецпредставник США Кіт Келлог раніше представляв план припинення війни в Україні, який зокрема передбачав замороження конфлікту по поточній лінії зіткнення та переговори між Україною та РФ. На думку Фарапонова, попередні заяви Келлога загалом узгоджуються з поглядами самого Трампа.

"У Трампа з ним доволі довірливі відносини. Він достатньо довіряє цій людині, тому від його експертизи, від того, що він буде сказати Трампу, або іншим членам адміністрації: держсекретарю чи міністру оборони, раднику з питань нацбезпеки. Цілком ймовірно, що він буде взаємодіяти зокрема з ними, а вже потім безпосередньо з Трампом", — вважає аналітик.

Фарапонов висловив думку, що того, чи бачення спецпредставника може вплинути на завершення війни та на позицію США щодо врегулювання російсько-українського конфлікту. Він зазначив, що від України буде залежати те, як вибудовуватиметься комунікація з ним та яку позицію він буде доносити до Трампа:

"Однозначно це вже буде на українському боці, з точки зору того, як спілкуватися зі спецпредставником і яким чином його переконувати, щоб він потім максимально зрозуміло доніс українську позицію до президента Трампа".

27 листопада стало відомо, що Дональд Трамп обрав генерала у відставці Кіта Келлога на посаду свого помічника та спецпредставника з питань України та Росії.

Раніше стало відомо, що перехідна команда новообраного президента США Дональда Трампа підписала меморандум про взаєморозуміння з адміністрацією чинного президента Джо Байдена. Це сталося через кілька місяців після того, як цей процес мав розпочатися.

Схожі статті