Президент України Володимир Зеленський на засіданні Європейської ради у Брюсселі 17 жовтня 2024 року представив план перемоги України над Росією. ОПУ
Європейська Рада закликала до швидкого посилення військової підтримки України та прискорення її надання, зокрема систем протиповітряної оборони, боєприпасів та ракет, а також підкреслила важливість посилення підтримки оборонної промисловості України.
Про це йдеться у висновках засідання Європейської Ради 17 жовтня, оприлюднених на сайті Євроради.
“Європейська Рада підтверджує своє рішуче засудження російської агресії Росії проти України, яка є явним порушенням Статуту ООН, і підтверджує свою незмінну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Вона також підтверджує непохитну відданість Європейського Союзу наданню подальшої політичної, фінансової, економічної, гуманітарної, військової та дипломатичної підтримки Україні та її народу так довго, як це буде потрібно стільки часу, скільки буде потрібно, і настільки інтенсивно, наскільки це буде необхідно. Росія не повинна перемогти”, — йдеться у висновках.
Європейська Рада також підкреслила важливість виконання зобов'язань, взятих на саміті G7 в Апулії щодо надання разом з партнерами по G7 приблизно 45 мільярдів євро (50 мільярдів доларів США) до кінця року на підтримку поточних і майбутніх військових, бюджетних та відновлювальних потреб України.
“Відповідно до законодавства ЄС, російські активи повинні залишатися знерухомленими доти, доки Росія не припинить свою агресивну війну проти України та не відшкодує збитки, завдані цією війною”, — зазначили в Єврораді.
Зазначається, що військова підтримка України надаватиметься з повною повагою до політики безпеки і оборони окремих держав-членів і з урахуванням інтересів безпеки і оборони всіх держав-членів.
Європейська Рада також засудила постійні обстріли Росією критично важливих об'єктів енергетичної та цивільної інфраструктури України. Вона підтримала всі зусилля, як державні, так і приватні, для термінового посилення енергетичної безпеки України до початку зими та вирішення нагальних гуманітарних потреб та потреб цивільного захисту населення України, а також підвищення стійкості енергетичної системи України в довгостроковій перспективі.