Торік Ілон Маск запустив стартап штучного інтелекту, а нині його оцінка сягнула $50 млрд, повідомляє The Wall Street Journal.
Причому оцінка xAI подвоїлася з весни — і вже перевищує вартість Twitter на момент його придбання Ілоном Маском.
Сума угоди щодо Twitter, нагадаємо, склала $44 млрд. Тоді як у вересні компанія Fidelity, яка інвестувала в соцмережу $19,6 млн, звітувала, що вартість її інвестицій з 2022 року зменшилась майже на 79%.
Twitter (а нині X) стикнувся з великим фінансовими проблемами після придбання: чимало рекламодавців залишили платформу через суперечливі заяви Маска та недосконалу модерацію. Сам Ілон нарікав на бойкот і згодом привселюдно послав колишніх рекламодавців, серед яких були Apple і Disney, до біса (в більш пристойному перекладі).
Щодо xAI, то компанія на момент дебюту позиціювала себе як таку, що прагне «зрозуміти справжню природу Всесвіту» і на сьогодні вже представила власного чатбота Grok — навченого на дописах в Twitter і згодом інтегрованого в соцмережу.
Цікаво, що Ілон Маск раніше закликав обережно ставитись до ШІ й навіть підписав відкритого листа з вимогою призупинити розробку технології на пів року. Мільярдер також активно виступав проти OpenAI, звинувачуючи компанію у комерціалізації штучного інтелекту та відході від початкової мети — розробки штучного інтелекту на благо людства. Мільярдер був серед засновників стартапу, але залишив його за кілька років після заснування: офіційно — через конфлікт інтересів з Tesla, а за чутками — через відмову йому у посаді CEO.
СпецпроєктиOukitel випускає смартфон C58 Pro: камера 50 МП, батарея 5150 мАг і ціна $99,99 на честь Дня подякиЯк вибрати супутникову автосигналізацію на авто? Поради, нюанси та посилання на системи
Очікується, що у новому раунді фінансування xAI візьмуть участь Valor Equity Partners, Sequoia Capital і Andreessen Horowitz, а також, ймовірно, суверенний фонд багатства Катару та Катарське інвестиційне управління.
Зазначимо, що OpenAI під час останнього раунду фінансування в жовтні оцінили в $157 млрд.