Президент Чехії Петр Павел, президент України Володимир Зеленський, президент США Джо Байден і президент Франції Еммануель Макрон беруть участь у між церемонії з нагоди 80-ї річниці висадки союзних військ в Нормандії та звільнення Європи від нацистської окупації, пляж Омаха — колишній плацдарм висадки, Нормандія, Франція, 6 червня 2024 року. REUTERS/Benoit Tessier
Київ не збирався просувати ідею, яку на початку року озвучував президент Франції Емманюель Макрон — про відправлення французьких солдатів в Україну. Це небезпечно і може негативно вплинути на всю іншу підтримку партнерів.
Про це сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю медіа Північної Європи.
Його запитали, чи відправлення північнокорейських солдатів до Росії збільшує шанси на відправлення європейських військ в Україну, як про це кілька місяців тому говорив Макрон.
"Я знаю, що всі ставляться до цього скептично і дуже обережно. Ми ніколи не проштовхували цю ідею і ніколи не говорили про це в деталях. Я маю на увазі, що це дуже небезпечно, коли у вас немає такого рішення від лідерів, від суспільства тощо. Дуже небезпечно вирішувати цю тему насправді, тому що можна втратити всю іншу підтримку, (…) яку ми вже маємо", — відповів Зеленський на запитання Ісландської національної телерадіокомпанії.
Він наголосив, що бажання, аби в Україну приїхали європейські військові, не може бути справедливим суспільним волевиявленням з боку України. Київ не може ризикувати втратити всю іншу підтримку
Що відомо про заяву Макрона щодо військ західних країн в Україні
Наприкінці лютого президент Франції Еммануель Макрон не виключив, що європейські держави надішлють війська в Україну, але попередив, що на даному етапі немає консенсусу, бо союзники погодилися докладати більше зусиль, аби швидше доставити боєприпаси. Відповідна заява спровокувала низку відповідей союзників, які оголосили, що не мають наміру відправляти своїх солдатів на територію України.
4 березня посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр повідомив, що можливість відправки військ в Україну залежатиме від кожної держави-партнера окремо, "якщо хтось вирішить це зробити".
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський 8 березня заявив, що не виключає можливої присутності військ НАТО в Україні.