Технології та гаджети

Apple просить Foxconn та Lenovo створити для неї сервери ШІ на чипах Silicon — але на Тайвані

Apple просить Foxconn та Lenovo створити для неї сервери ШІ на чипах Silicon — але на Тайвані

Apple планує використовувати свої процесори Apple Silicon у власних серверах штучного інтелекту. Компанія просить Foxconn та Lenovo зібрати їх на Тайвані.

Сервери використовуватимуться, серед іншого, для живлення служби Apple Intelligence. Компанія звернулася до Foxconn та Lenovo для створення машин і спеціально попросила їх виготовити сервери на Тайвані. Одною з причин може бути дистанціювання від Китаю, другою — залучення інженерний ресурс Foxconn, який створював сервери ШІ на платформі NVIDIA.

Foxconn, основний виробничий партнер Apple, також є найбільшим у світі виробником серверів штучного інтелекту, головним чином на базі NVIDIA H100 та H200. Однак потужності Foxconn на Тайвані досить обмежені, оскільки компанія готується до початку масового виробництва машин на базі GB200 з архітектурою Blackwell.

«Одна з причин, чому Apple хоче, щоб Foxconn виробляла сервери на Тайвані, полягає в тому, що вона сподівається залучити інженерний талант та науково-дослідні ресурси, які працюють над проєктами NVIDIA», — зазначає інсайдер для Nikkei.

Підхід Apple до штучного інтелекту відрізняється від підходу постачальників хмарних послуг, таких як Microsoft та Amazon. Він більше зосереджується на висновках штучного інтелекту, а не на навчанні великомасштабних мовних моделей. Тому Apple не потребуватиме серверів зі складними технологіями, такими як рідинне охолодження.

Оскільки сервери Apple зі штучним інтелектом призначені для внутрішнього використання, масштаби виробництва будуть відносно невеликими порівняно з NVIDIA GB200. Це також створює проблему, оскільки такі компанії, як Foxconn і Lenovo, віддають перевагу клієнтам з великими замовленнями. Проте розгортання Apple Intelligence для більшої кількості користувачів дає надії на більші замовлення.

Apple у проєктуванні серверів центрів обробки даних відстає від NVIDIA, тому вона шукає підтримки від постачальників для інженерних та дизайнерських послуг. З іншого боку, сервери Apple не такі складні, тому процес розробки та перевірки має бути швидшим.

Через обмежену потужність Foxconn на Тайвані Apple також веде переговори з Lenovo та її дочірньою компанією LCFC про допомогу у розробці. Щоб диверсифікувати та зменшити залежність від китайських постачальників, Apple і Lenovo обговорюють додаткові виробничі потужності за межами Китаю. Менші постачальники, такі як Universal Scientific Industrial, також розглядаються як підтримка виробництва.

Джерела: Nikkei, Tom’s Hardware

Схожі статті