Новини Тернопіль

«Страшний вірус крокує Україною, хвороба почала нищити здоров’я 2-х груп українців»: життя під загрозою, інфекція і біда

"Страшний вірус крокує Україною, хвороба почала нищити здоров'я 2-х груп українців": життя під загрозою, інфекція і біда

З приходом зими активуються віруси, які є потенційними загрозами для життя, і один із небезпечних – респіраторно-синцитіальний вірус(РСВ), до якого схильні немовлята та люди похилого віку. Вакцини проти цієї недуги в Україні немає, тому відрізняти наявність цього вірусу – життєво необхідно.

Як інформує «uazmi», про це заявив лікар-імунолог Андрій Волянський. Він розповів, чому цей вірус найчастіше викликає пневмонію та як розпізнати зараження ним.

РСВ – це вірус, який викликає симптоми, схожі на застуду. В невеликого відсотка дітей він може також призвести до виникнення серйозних інфекцій нижніх дихальних шляхів. І в дітей, і в дорослих інфекція може бути причиною тяжкої пневмонії.

Лікар Волянський каже, що РСВ варто відрізняти від грипу – хоч би розуміти, що це вірусна, а не бактеріальна інфекція. Адже бактеріальні процеси можна лікувати антибіотиками або не використовуючи їх. Водночас за вірусних інфекцій вони небажані, оскільки можуть збільшувати інтоксикацію.

«Більшість респіраторних інфекцій вірусні, зокрема й пневмонії. І найбільш часто пневмонії у дітей та дорослих викликає саме РС-вірус. Його головні прояви – це невелика загальна інтоксикація, бо, наприклад, під час грипу та короновірусу вона значна», – зазначив лікар.

За його словами, у разі РСВ у хворого зазвичай спостерігається стійке підвищення температури, яка не піддається жарознижувальним препаратам і тримається кілька днів. Далі додаються кашель і нежить, слабкість.

Якщо загальна ситуація погіршується, може розвинутися бронхіт, бронхіоліт, пневмонія. В групі ризику перебувають малі діти, літні люди й ті, хто має хронічні захворювання.

«Це типово для РС-вірусу. У США, наприклад, вже існує вакцина, але в Україні її немає. Тому тому потрібно захищатися в інший спосіб, якщо ми говоримо про профілактику. І дуже бажано робити клінічний аналіз крові», – пояснив імунолог.

Схожі статті