Полтавська область обрана пілотним регіоном для впровадження системи збору сільськогосподарських даних (FADN)
Полтавщина стала першим регіоном України, де впроваджуватимуть європейську систему збору сільськогосподарських даних Farm Accountancy Data Network (FADN). Це допоможе агросфері області та країни загалом посилити процес євроінтеграції, застосовувати кращі міжнародні практики і стандарти у роботі.
Про це повідомили у Полтавській ОВА.
Хід реалізації проєкту обговорили на зустрічі представників ОВА, Полтавського державного аграрного університету, проєкту «Інституційна та політична реформа дрібного сільського господарства» (IPRSA), Міністерства аграрної політики та продовольства України, Асоціації фермерів і приватних землевласників регіону та інших партнерів.
«Приємно, що саме нашу область вибрали пілотною для реалізації проєкту. Полтавщина є одним із провідних регіонів країни у виробництві сільськогосподарської продукції. В області діють майже 4000 аграрних підприємств. Маємо успішний досвід реалізації пілотних проєктів, – сказав заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут. – Дякую представникам Європейського Союзу, Міністерства аграрної політики та продовольства України, що довірили нам цю важливу місію».
Експерт проєкту IPRSA Росс Булл розповів, що коли він розробляв цю ідею, то закладав у неї розвиток спроможності двох складових.
«Перше – це підвищення спроможності Мінагро. І друге – це робота на рівні областей, для допомоги їм в розвитку сільськогосподарської політики. Особливо в роботі з людьми на рівні села. Наразі проєкт входить в другу фазу, і його ключовий акцент – це допомога Україні зробити крок для входження в Євросоюз. Наша робота з міністерством та регіонами спрямована на отримання фінансової підтримки з ЄС в майбутньому», – розповів Росс Булл.
Директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов розповів, що в області вже провели тренінг для збирачів даних – інтерв’юерів. Наразі триває робота з пошуку партнерів.
«На сьогодні маємо 20 респондентів, які готові співпрацювати. Це мікро-, малі та середні підприємства з різних видів діяльності: зернові, виробництво молока, ягідні та інші. На цьому не зупиняємося, продовжуємо працювати з аграріями, аби залучити до проєкту ще більше підприємств», – наголосив Сергій Фролов.
Також на базі Полтавського державного аграрного університету провели практичний семінар з реалізації пілотного проєкту зі збору сільськогосподарських даних у Полтавській області. Для онлайн-участі у заході зареєструвалися понад 520 людей з усієї України.
Учасники заходу обговорили особливості реалізації проєкту, документальне оформлення і збір сільськогосподарських даних у Полтавській області. Перспективи реалізації FADN в Україні. Проаналізували залученість фермерських господарств для участі в пілотному проєкті та результати пробних опитувань.