Новини Івано-Франківськ

Яке найоптимальніше рішення для утеплення мансардних приміщень базальтовою ватою?

Яке найоптимальніше рішення для утеплення мансардних приміщень базальтовою ватою?

Покрівельна система це не тільки захист будинків від атмосферних опадів, також це важлива складова будівлі яка повинна відповідати за зменшення тепловтрат. Облаштування підпокрівельного простору також дуже важлива та актуальна річ. Завдяки дотримання правильних технологій по утепленню даху — мінімізується втрати тепла у холодну пору, а в жарку погоду створюється комфортна температура в приміщеннях будинку. Розглянемо більш детально основні принципи утеплення на прикладі мансардних дахів.

Мансарда – експлуатоване горищне приміщення (житлове та нежитлове), яке формується завдяки кута нахилу даху. Скатна покрівля досить поширена у приватних будинках, багатоповерхівках та в промислових спорудах.

Утеплення базальтовою ватою — найоптимальніше рішення для будь-якої скатної покрівлі. Кам’яна ( базальтова) вата виготовляється шляхом плавлення та витягування на волокна кам’яних порід базальту. Завдяки хаотичності та щільному сплетінню цих волокон, забезпечується теплозахисні характеристики: матеріал не ущільнюється, а тому товщина шару теплоізоляції не зменшується з роками.

Для утеплення мансард використовується м’яка мінеральна вата з невеликою щільністю від 26 кг/м3 до 45 кг/ м3 . Товщина утеплення залежить від регіону та кліматичних умов, складаючи в середньому від 15 см – 30 см. Теплоізоляцію укладають за принципом закритого теплого контуру у 2 – 3 шари. Для того щоб уникнути так званих “містків холоду” між утеплювачем та стропилами, рекомендовано щоб ширина мінвати була на 10-30 мм більша ніж ширина між кроквами.

Пароізоляційна плівка може монтуватися впритул до мінеральної вати, але бажано щоб був невеликий вентиляційний зазор (3-5 см), для того щоб забезпечити вільну циркуляцію повітря, оскільки водяна пара конденсується на поверхні плівки, і утеплювач буде намокати.

Переваги базальтової вати:

  • висока теплоізоляційна здатність, завдяки чому зменшується витрати на опалення та кондиціонування;
  • вогнестійкість (базальтова вата не підтримує горіння);
  • гідрофобність, матеріал не втрачає свою форму із-за вологи;
  • хороша паропроникність;
  • екологічність;
  • акустична ізоляція від зовнішніх шумів (наприклад дощу).

На українському ринку популярні наступні види легкої базальтової вати для утеплення мансард:

  • Ізоват LS. Основні технічні характеристики: розмір листів — 1000 мм*600 мм; щільність -27 кг/м3 ; теплопровідність 0,042-0,043 Вт/(м*К); коефіцієнт паропроникності — 0,55 мг/(м*год*Па).
  • Технолайт Екстра та Техноблок Стандарт. Основні технічні характеристики: розмір листів — 1200 мм*600 мм; щільність -35 кг/м3 та 45 кг/м3; теплопровідність 0,038-0,042 Вт/(м*К) та 0,036-0,041 Вт/(м*К); коефіцієнт паропроникності — 0,3 мг/(м*год*Па).

Яке найоптимальніше рішення для утеплення мансардних приміщень базальтовою ватою?

  • Rockmin UA, Rockmin Plus та Superrock. Основні технічні характеристики: розмір листів — 1000 мм*600 мм та 1000 мм*610 мм; щільність -26, 31 та 38 кг/м3; теплопровідність 0,039-0,035 Вт/(м*К); коефіцієнт паропроникності — 0,3 мг/(м*год*Па).

Яке найоптимальніше рішення для утеплення мансардних приміщень базальтовою ватою?

На сьогоднішній день оптимальним рішенням по зменшенню тепловтрат, є комплексне утеплення: цоколю, фасаду та покрівельної системи. Для прорахунку потрібної кількості мінвати, необхідно звернутись до спеціалізованих компаній, які являються офіційними представниками виробників базальтової вати у своєму регіоні. У місті Івано-Франківськ такою компанією є — ТОВ “Дах Центр Івано-Франківськ”.

Схожі статті