Автоновини

Експерти розповіли, у чому різниця між державною і тимчасовою реєстрацією авто

Будь-який транспортний засіб, який їздить дорогами України, повинен бути зареєстрований. Наразі в нашій країні існує державна і тимчасова реєстрація транспортних засобів.

В Головному сервісному центрі МВС розповіли, у чому різниця.

Державна реєстрація транспортних засобів

Державній реєстрації підлягають усі види транспортних засобів. Власник повинен зареєструвати або перереєструвати автомобіль чи інший транспорт протягом 10 днів після придбання, митного оформлення чи інших обставин.

При першій реєстрації легкового транспортного засобу в сервісних центрах МВС потрібно сплатити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Експертне дослідження обов’язкове лише для першої реєстрації транспортних засобів, що були у використанні за кордоном. Також при першій реєстрації потрібно надати сертифікат відповідності та митні документи.

Детальніше з переліком документів для державної реєстрації можна ознайомитися за посиланням.

При державній реєстрації власнику видається пластиковий бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Документ в електронному вигляді відображається у Кабінеті водія та в застосунку Дія.

Тимчасова реєстрація транспортних засобів

Тимчасовому державному обліку підлягають транспортні засоби, які були примусово відчужені або вилучені, а також ті, які придбані на території України або ввезені на територію України на законних підставах у період дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану.

Транспортні засоби, ввезені як гуманітарна допомога, можна поставити як на тимчасовий облік, так і на державний.

При тимчасовій реєстрації не потрібно сплачувати податок до Пенсійного фонду, проходити Експертне дослідження та надавати сертифікат відповідності. Видається тимчасовий реєстраційний талон у паперовому вигляді.

Також на автомобіль з тимчасовою реєстрацією на можна призначити належного користувача.

Схожі статті