Під врожай 2025 року запорізькі аграрії підготували 128 тисяч гектарів землі

Під врожай 2025 року на підконтрольній Україні території Запорізької області підготовлено та засіяно озимими культурами 128 тисяч га землі. Зокрема, посіяно озимої пшениці 93 тисяч га (це на 11 тисяч менше, ніж під врожай 2024 року), озимого ячменю – 7,3 тисяч га (в два рази більше, ніж в 2024 році), завершено сівбу озимого ріпаку на площі 27 тис га (на 4 тисячі га менше ніж в цьому році).

Про це під час брифінгу в Медіацентрі РВА повідомила директорка Департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОДА Валентина Крамаренко.

Вона нагадала, що до початку повномасштабного вторгнення в області оброблялося 1 млн 880 тисяч га ріллі.

«Станом на зараз, 80% або майже 1,5 млн га знаходиться на тимчасово окупованій території або території ведення активних бойових дій. Попри це аграріями Василівського, Пологівського та Запорізького районів на підконтрольній Україні території під урожай 2024 року було засіяно озимих культур на площі 108 тисяч га. Відсутність дощів у поєднанні з заморозками призвели до недобору врожаю», – каже Крамаренко.

Через надто спекотну погоду збирають урожай аграрії почали раніше ніж зазвичай і завершили – 24 липня.

«Ранні зернові та зернобобові культури зібрано з площі 122 тисячі га та намолочено 295 тисяч тонн зерна. В порівнянні з 2023 роком, було 354 тисячі тонн. Разом із пізніми культурами було намолочено 339 тисяч тонн зерна, у 2023 році – 383 тисячі. Також намолочено озимого ріпаку 62 тисячі тонн і 176 тисяч тонн соняшнику», – звітувала чиновниця.

Продовольчого зерна запорізькі сільськогосподарські підприємства зібрали 140 тис. тонн. Цього вистачить аби населення підконтрольної Україні території Запорізької області було повністю забезпечене хлібом, хлібобулочними виробами, борошном, крупами з власного врожаю.

В ОВА кажуть: аграрний рік триває. Вже зараз ведеться підготовка насіння, закуповуються добрива, паливно-мастильні матеріали та запчастини для сільськогосподарської техніки.

нагадаємо, раніше ми розповідали про те, як працює запорізька пекарня під час війни та коли чекати подорожчання вартості хлібу. 

Exit mobile version