Ефективно виконувати задачі військовослужбовцям та співробітникам охоронних компаній вдається з використанням сучасного захисту. Бронежилет є одним із елементів такого спорядження, адже дозволяє мінімізувати ризик отримання поранення під час виконання робочих задач. Завдяки високим показникам міцности та балістичної стійкості бронежилети від ТМ Українська броня захищають життєво важливі органи від ураження та допомагають військовим виконувати бойові завдання з максимальним комфортом та ефективністю.
Утім, купити універсальний бронежилет не вийде, оскільки їх просто не існує. Важливо враховувати, в яких саме умовах ви будете його використовувати, тому найкраще — підбирати спорядження індивідуально під бійця.
Що таке бронежилет та з чого складається?
Конструкція бронежилета доволі проста: це чохол (зазвичай із міцної тканини Cordura) із мʼякими балістичними панелями, що здатен витримувати влучання куль певних видів зброї (якої саме — залежить від класу), а також уламків. Не варто плутати жилет із плитоноскою: перший, навіть без бронеплит, забезпечує певний рівень балістичного захисту, тоді як плитоноска сама по собі не врятує ні від чого. Саме МБЗ (зокрема і боковий захист) запобігає пораненням. Утім такої броні може бути недостатньо для виконання бойових задач на передовій.
Для умов підвищеного ризику необхідні й підвищені заходи безпеки, тож ідеться про посилення броні балістичними плитами. Зокрема, за стандартом ЗСУ військовослужбовці мають виходити на завдання з бронеплитами не нижче 4-го класу за ДСТУ. Окрім того, модульні моделі бронежилетів також передбачають можливість збільшення площі захисту за допомогою додаткових елементів, що закриють від уражень шию, плечі, живіт, пах та ноги. «Українська Броня» пропонує широкий асортимент бронезахисту під різні потреби. Бронежилети варіюються за типом носіння (приховані чи зовнішні), розмірами, а також за статтю носія — чоловічі та жіночі. Зокрема можливість придбати броню під свою статуру забезпечує вищий рівень комфорту під час служби. Окрім того, у магазині виробника ви можете доукомплектувати бронежилет плитами потрібного класу захисту (3-го, 4-го або 6-го).
Класи та типи бронежилетів – як обирати?
Перше, що необхідно враховувати, коли вам потрібно купити бронежилет — це умови його використання, від чого буде змінюватися тип самого спорядження та його комплектація. Наприклад, для бойових умов важливо, аби бронежилет був тактичний — оснащений MOLLE-панелями, на які боєць зможе закріпити додаткове спорядження.
Також враховуйте:
- Клас захисту — це характеристика, без якої неможливо обрати правильний бронік. Перш за все треба розуміти, що бронежилет, в якому немає додаткових кишень для комплектації плитами, буде мати всього лише 1 або 2 рівень захисту. Військові бронежилети починаються від 3 рівня та можуть мати максимальний 6 клас захисту. Саме такі броніки будуть захищати від куль з великою пробивною здатністю.
- Колір — це ідентифікатор у військових умовах, адже дає можливість упізнати людину в залежності від функцій, що вона виконує. Так, наприклад, журналісти та представники гуммісій мають бути вдягнені в помітний бронежилет синього кольору, який відрізнятиме їх від військових. Військовим же в бойових умовах необхідний захист у кольорі піксель чи мультикам.
- Розмір — як не дивно, але універсальних бронежилетів не буває, оскільки всі вони повинні фіксуватися на тулубі щільно, що забезпечуватиме належний захист та зберігатиме комфорт бійця. Тож, правильно обирати розмір — вкрай важливо, оскільки лише так можна уникнути прогалин в спорядженні, зайвого обтяження чи обмеження рухів під час активного переміщення.
А для того, аби точно не помилитися з вибором, найкраще рішення — скористатися допомогою компетентних фахівців. Спеціалісти допоможуть підібрати бронезахист під ваші задачі та правильно визначити розмір спорядження. Придбати бронезахисту та спорядження, а також проконсультуватися щодо їх вибору можна в мережі офлайн-магазинів «Українська Броня» в Києві, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі та Білій Церкві. Окрім того, отримати фахову підтримку від спеціалістів компанії можна за телефоном — 0 800 332 032.