Новини Запоріжжя

“Бетонні укриття на зупинках не панацея для Запоріжжя”, – Регіна Харченко

“Бетонні укриття на зупинках не панацея для Запоріжжя”, - Регіна Харченко

Місцева влада Запоріжжя проводить перемовини з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) щодо встановлення бетонних укриттів на зупинках.

Про це розповіла в.о голови Запорізької міської ради Регіна Харченко в етері телеканалу “Перший”, передає 061.

Мешканці Запоріжжя після атаки КАБами Шевченківського району з величезною кількістю постраждалих (113 осіб) в соцмережах влаштували справжній флешмоб і закликали очільників міста та регіону подбати про встановлення бетонних укриттів на зупинках, хоча б в тих районах (Шевченківський та Комунарський, які найбільше потерпають під час ворожих обстрілів). 

“Бетонні укриття на зупинках не панацея для Запоріжжя”, - Регіна Харченко

Проте очільниця міста зазначає, що такі бетонні укриття про які благають запоріжці, за її словами “не є панацеєю”.

“Зараз ми працюємо над тим, щоб посилити захист через так звані бетонні укриття на зупинках, але це не панацея. Все залежить від ситуації, яка може змінюватися щосекунди. У нас була ситуація, коли керовані авіабомби прилітали після оголошення повітряної тривоги, або через 30 секунд після оголошення тривоги. Так, нам потрібно працювати над цим безпековим моментом”, – зазначила Регіна Харченко.

(Підтвердити слова пані Регіни про відсутність тривог по КАБам наші журналісти не можуть, оскільки на відміну від балістики, моніторингові канали зазвичай фіксують активність літаків СУ-34, СУ-35 та СУ-24 на окупованій території, які є носієм цих авіабомб, – прим. ред)

Регіна Харченко наполягає на тому, що запоріжці мають користуватися мапою укриттів.

“У нас близько 600 об’єктів на мапі. Це повноцінні укриття, які дають можливість перебувати не годину-дві, а переночувати з родиною, якщо вам потрібно. Це наші заклади освіти, медичні установи та адміністративні будівлі комунальних підприємств. Вся ця мапа працює”, – впевнена вона.

Чому за версією очільниці міста має бути простіше відкрити карту, знайти найближче укриття та бігти до нього в момент тривоги, ніж хоча б сховатися у відкритій місцевості за бетонне укриття на зупинці, не зовсім зрозуміло.

Наприклад, у Тернополі влада витратила ще у 2022 році 2 975 000 гривень за 10 захисних споруд на зупинках. Це майже по 300 тисяч за укриття. У прифронтовому Запоріжжі у листопаді 2024 року на закупівлю 8 звичайних зупинок без захисних споруд, 30 лав і 33 урн з бюджету міста виділили понад 2,7 мільйона гривень.

Нагадаємо,  раніше ми писали про те, що медики розповіли про стан постраждалих внаслідок удару по Запоріжжю

Схожі статті