Відбулась четверта зустріч в рамках в рамках платформи «Діалог влади з бізнесом». Про допомогу мікро-, малому та середньому бізнесу під час під час зустрічі розповів перший заступник начальника Сумської ОВА Тарас САВЧЕНКО.
Як повідомив Тарас Савченко, у грудні минулого року Сумщина стала пілотним регіоном, який отримує кошти в у рамках Фонду відновлення українських громад (пілотний проєкт ООН за фінансової підтримки Урядів Данії та Люксембургу). Наразі підприємцями області уже залучено понад 99 млн гривень (це перші виплати, які продовжаться на початку 2025 року). Ці кошти надійшли саме на підтримку мікро- та малого бізнесу через дві міжнародні організації – Міжнародної організації міграції (МОМ) та Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Зокрема, ФАО надавала допомогу для бізнесу в галузі сільського господарства. Так, за напрямом «Бджільництво» отримали кошти 350 заявників (виплачено 14,2 млн гривень), «Аквакультура» – 90 заявників (виплачено 3,6 млн гривень); «Молочарство» – 869 заявників (виплачено 36,5 млн гривень).
МОМ надала допомогу представникам 30 мікро та 13 малих бізнесів (перші виплати на суму понад 13 млн гривень). Також 770 домогосподарств отримали по 1 тис. доларів США (виплачено 32,3 млн гривень).
А ще МОМ на Сумщині підтримує два кластери конопляний (очікується підтримка 60 тис. доларів США) та машинобудівний (заплановано 80 тис. євро на 2025 рік.
Крім того, міжнародна організація з міграції, Данська рада у справах біженців, міжнародні організації JERU та Save the children пропонують мікро-, малому та середньому бізнесу нові можливості для залучення додаткового фінансування.
Також до роботи платформи долучилися і представники 3 міжнародних організацій, які розповіли про умови отримання підприємцями грантової підтримки.
Зокрема, організацією Save the children відібрано 75 суб’єктів підприємництва міста Суми, з них 32 представники малого та середнього бізнесу вже отримали по 2000 доларів США.
Організацією JERU:
- Надано 14 грантів по 1,5 тис. євро мікробізнесу області та 2 гранти по 20 тис. євро суб’єктам підприємництва.
- Проводиться конкурс на видачу мікрогрантів до 50 тис. гривень для мікробізнесів Сумської та Конотопської МТГ (наразі триває відбір переможців).
- Для малого та середнього підприємництва проведений конкурс на отримання гранту в сумі 800 тис. гривень (наразі триває відбір переможців).
- Грошова допомога від 500 до 1500 євро буде надана фермерським господарствам (до 5 га) та великим фермерам (до 15 га з худобою або птицею) Сумщини.
- Данською радою у справах біженців розпочато реалізацію Програми надання грантової підтримки малого та середнього бізнесу, що перебачає надання бізнес-грантів від 1000 до 5000 доларів США.
Тарас Савченко повідомив, що активно підтримує бізнес також Агенція регіонального розвитку (лише за перші 9 місяців залучено понад 2,4 млн гривень, розроблено 15 бізнес-планів підприємствам).
Також Агенцією започатковано роботу «Гарячої лінії» для консультування малого та середнього підприємництва). Бажаючі можуть скористатися допомогою, зателефонувавши за номером: (068)5287838.
Крім того, Департаментом міжнародного співробітництва та економічного розвитку щомісяця оприлюднюється грантовий дайджест, який містить актуальні програми та можливості залученням бізнесом додаткового фінансування.
Тарас Савченко запросив підприємців Сумщини активніше брати участь у грантових проєктах та програмах підтримки – як державних, так і регіональних, а також долучатися до зустрічей в рамках платформи «Діалог влади з бізнесом», заповнивши форму за посиланням: https://forms.gle/nmh91Gg5dEqFzg2W6.