Новини Сімферопіль

ЗСУ зменшили кількість ударів ракетами ATACMS по Росії – NYT

ЗСУ зменшили кількість ударів ракетами ATACMS по Росії – NYT

Навесні, коли Сполучені Штати ухвалили рішення надати Україні ATACMS, зі складів Пентагону Києву передали близько 500 таких ракет (фото ілюстративне)   ЗСУ зменшили кількість ударів ракетами ATACMS по Росії – NYT

Збройні Сили України зменшують кількість обстрілів Росії за допомогою далекобійних ракет ATACMS, через те що їх запаси вичерпуються, а також через ймовірну зміну політики новообраного президента США Дональда Трампа стосовно дозволу на удари вглиб Росії. Про це йдеться у статті The New York Times.

Видання зазначає, цитуючи американських посадовців, що навесні, коли Сполучені Штати ухвалили рішення надати Україні ATACMS, зі складів Пентагону Києву передали близько 500 таких ракет.

Хоча тоді Україна не могла використовувати їх для ударів по Росії, ними били по цілях на окупованих територіях, зокрема, в Криму.

Тож після того, як в середині листопада адміністрація президента США Джо Байдена надала Україні дозвіл на використання американських ATACMS углиб Росії, в України залишилися лише «десятки» таких ракет, ймовірно, близько 50-ти.

Посилаючись на дані двох американських посадовців, The New York Times пише, що можливості отримати більше ATACMS практично не було, адже обмежені американські поставки вже були призначені для розгортання на Близькому Сході та в Азії.

Підрахувавши дані Міністерства оборони Росії та російських військових блогерів, The New York Times зазначає, що після отримання дозволу США та Великої Британії Україна використала ще щонайменше 31 ракету ATACMS та 14 Storm Shadows.

Серед найбільш вдалих ударів аналітики називають атаку Storm Shadows 20 листопада на російський командний пункт поблизу селища Мар’їно в Курській області.

Після цього, 21 листопада, Росія завдала по Дніпру удар новою балістичною ракетою «Орешнік», а через шість днів начальник російського генштабу генерал Валерій Герасимов зателефонував голові Об’єднаного комітету начальників штабів США генералу Чарльзу Брауну, щоб «обговорити занепокоєння ескалацією».

Після цього дзвінка, який відбувся 27 листопада, Україна протягом двох тижнів не застосовувала ATACMS і Storm Shadows, пише The New York Times.

З посиланням на аналітиків видання зазначає, що Київ міг сповільнити використання ракет, бо вже спочатку спрямував їх на російські об’єкти, які давно хотів уразити. Тож зараз, коли ракет лишилося небагато, Україна використовує їх більш помірковано.

The New York Times цитує голову військового комітету НАТО адмірала Роба Бауера, який нещодавно заявив, що удари ATACMS «серйозно вразили низку» заводів із виробництва зброї і складів боєприпасів у Росії. За його словами, це змусило Москву перенести багато матеріально-технічних об’єктів подалі від фронту, що обмежує їхню здатність ефективно воювати.

Також видання зазначає, що сподівань на те, що прогалину з ракетами заповнить Дональд Трамп, майже немає, враховуючи його критику рішення Байдена дозволити далекобійні удари вглиб Росії.

Як повідомляв Голос Америки, 16 грудня під час виступу перед пресою в резиденції в Мар-а-Лаго у Флориді Трамп припустив, що може скасувати рішення Байдена дозволити Україні удари вглиб РФ.

11 грудня Міноборони Росії заявило, що Україна завдала удару шістьма ракетами ATACMS по військовому аеродрому в Таганрозі Ростовської області.

Також 18 грудня Україна заявила про застосування британських ракет Storm Shadow для ударів по військових об’єктах на території Росії. Ймовірно, ціллю було хімічне підприємство в Ростовській області.

Схожі статті