Логотип Міжнародної конференції «Crimea Global» у Києві, 21 жовтня 2024 року У Києві стартувала Міжнародна конференція «Crimea Global» (фото)
21 листопада в Києві розпочала свою роботу ІІ Міжнародна конференція «Crimea Global», цього року вона присвячена осмисленню співпраці України з країнами глобального Півдня, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
Початок роботи Міжнародної конференції «Crimea Global» у Києві, 21 жовтня 2024 року
Відкриваючи конференцію, постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева наголосила, що ініційована Володимиром Зеленським формула миру є головним напрямком для дій, вона акцентована на безумовному поверненні українського суверенітету над півостровом Крим – домом для корінного народу України – кримських татар, які сьогодні продовжують жити в умовах окупації.
«Крим – це Україна, ми це знаємо, ми у це віримо та наближаємо той день, коли вся країна буде вільною», – заявила Таміла Ташева.
Таміла Ташева на Міжнародній конференції «Crimea Global» у Києві, 21 жовтня 2024 року
Кримський журналіст та громадський діяч, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, у свою чергу, розповів учасникам заходу про страждання та муки політичних в’язнів Кремля. Він особливо зазначив, що вже одинадцятий рік кримські татари та українці в Криму зазнають репресій: на півострові людей позбавлено свободи слова, свободи преси, свободи зібрань та справедливого правосуддя.
Окремим видом жорстокого поводження з людьми в Росії є цільове ненадання їм медичної допомоги, – акцентував увагу присутніх Наріман Джелял.
Наріман Джелял на Міжнародній конференції «Crimea Global» у Києві, 21 жовтня 2024 року
Протягом двох днів у столиці України провідні експерти та лідери думок з різних куточків світу: Індії, Кенії, Бразилії, Судану, Іраку, Мексики та багатьох інших країн Африки, Азії та Латинської Америки обговорюватимуть актуальні виклики, пов’язані з Кримом, а також можливості співробітництва з Україною.
Робота конференції побудована за секціями, відповідно до обраних для обговорення тематиками майбутнього та потенційного співробітництва.
Форум організовано Медіаініціативою з прав людини, Центром прав людини ZMINA, PEN-клубом України у співпраці з офісом Кримської платформи та Представництвом Президента України в АР Крим за підтримки МЗС України, Дипломатичної академії України ім. Г. Удовенка при Міністерстві закордонних справ, а також за участі громадської організації «КримSOS» та Східноєвропейського Інституту Розвитку.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.