Громади мають віддавати частину ПДФО підприємствам теплоенергетики й водопостачання: відбулося засідання комісії обласної ради з питань ЖКГ, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку
Сьогодні в Полтавській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку, вів яке її голова Сергій Бєлашов.
Основну увагу на засіданні приділили діяльності комунальних підприємств «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканал».
«Були розглянуті основні проблемні питання цих підприємств. На водоканалі, наприклад, тариф на постачання води, який був затверджений ще 2021-го, не змінювався вже три роки. І якщо у 2021-му електроенергія коштувала 2,60-2,70 грн, то на сьогодні водоканал закуповує її за понад 10 грн, тобто вартість за три роки виросла в чотири рази, а встановлений тариф не змінювався. Нині водоканал працює у збиток. Щомісячно це приблизно 10-12 млн грн. Тому терміново потрібне фінансування», – зазначив Сергій Бєлашов.
Депутати детально розглянули це питання, обговорили зміни до профільної програми, зокрема зупинилися на джерелах фінансування на наступний рік.
«Це державний бюджет, обласний, місцеві та інші джерела фінансування. що не суперечать чинному законодавству. Ми розраховуємо на субвенцію з держбюджету, яка має покрити різницю в тарифах. Частково будемо виділяти кошти за цією програмою з обласного бюджету й розраховуємо на компенсацію, закладену в державному бюджеті на 2024-2025 роки, це 4% ПДФО, які громади мають віддавати як компенсацію підприємствам теплоенергетики й водопостачання. Для розуміння: 2024 року це приблизно 170-180 млн по Полтаві, така сама сума – на 2025-й. Якщо будуть виконані всі програми, «Полтаватеплоенерго» й «Полтававодоканал» у наступний рік повинні пройти опалювальний сезон без збоїв», – пояснив голова комісії.