23 листопада в Одесі відбулися заходи вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.
Про це повідомили у пресслужбі Одеської міської ради.
Ця трагічна сторінка історії українського народу нагадала про мільйони невинних життів, загублених внаслідок штучно створеного голоду, організованого радянською владою.
Заборона згадувати про Голодомор у радянські часи не змогла стерти пам’ять про цю трагедію, передану з покоління в покоління. Сьогодні важливо пам’ятати та розповідати правду про цей геноцид, щоб світ знав про злочин, вчинений проти українського народу.
«Нас було четверо дітей, і я втратила свою рідну сестру. В 19 років вона померла від голоду. Втратила батька. Я пам’ятаю добре, бачила. Стоїть арба, запряжена волами. І туди скидають мертвих: живих і напівживих», — Пелагея Касаджик с. Котловина (Ізмаїльський район).
«У колгоспі варили борщ. Говорили: «Ідіть їсти». Хтось доходив, а хтось падав і вмирав…», — Меланія Матєва с. Дельжилер (Білгород-Дністровський район).
«У сімʼї було пʼятеро дітей. Батьки померли, діти залишилися одні, вимирали по черзі. Залишилася одна дівчинка» — Катерина Азарова с. Михайло-Олександрівка (Березівский район).
Це лише декілька моторошних спогадів жителів Одещини, які пережили Голодомор. Таких свідчень в обласному архіві тисячі. Кількість жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Одеській області — майже 300 тисяч осіб.
Церемонія вшанування пам’яті жертв Голодомору нагадала про важливість пам’яті, незламності українського народу та про небезпеку російської агресії, яка, на жаль, постійно намагається нищити українську націю.
джерело