Жителі 16-ї станції Великого Фонтану в Одесі б’ють на сполох — просто в море зливаються каналізаційні стоки. Люди скаржаться, що влітку доводиться плавати серед нечистот, а біля місця зливу постійно збираються чайки. Попри численні звернення до різних інстанцій, за три роки проблему так і не вирішили.
Місцева жителька Ірина Бурлакова розповідає про масштаби проблеми:
“Йдуть викиди каналізаційних стоків безпосередньо на узбережжя. Безпосередньо в 50 метрах від узбережжя відбувається цей викид – постійно. Зараз там є пляма. Ти йдеш з дитиною, щоб відпочити, оздоровитись, а насправді повз тебе пропливає лайно”.
Проблема виникла ще до початку повномасштабного вторгнення. За словами місцевих, вони зверталися до всіх можливих інстанцій, але відповідального так і не знайшли.
“Труба ця — “Міських доріг”. Але що по ній проходить “Міські дороги” не знають, бо це відповідальність “Інфоксводоканалу”. А “Інфоксводоканал” не бачить причин, чому він має цим займатися, бо це зливова труба, а не каналізаційна”, — пояснює місцева жителька Світлана Гармидер.
Порушення норм та пошук винних
За нормами, каналізаційні стоки мають відводитися на два кілометри від узбережжя. Однак начальник виробничого відділу КП “Міські дороги” Ігор Войчук пояснює, що трубопроводи збудували ще у 70-х роках, коли діяли інші норми.
“Інфоксводоканал” заперечує причетність до проблеми. Прессекретар компанії Сергій Чебан припускає, що причиною можуть бути несанкціоновані врізки:
“З 2015-18 року ми проводимо спільно з міською радою, з департаментом екології, з іншими міськими службами систематичні рейди щодо перевірки можливих несанкціонованих врізок приватних домоволодінь, суб’єктів господарювання до зливової каналізації. Такі випадки, на жаль, відбуваються. І знайти їх не так просто. На жаль, бувають випадки, коли недобросовісні господарі, навіть цілі провулки врізались до дощової каналізації. Зрозумійте правильно: не може в дощовій каналізації бути побутова каналізація. Це нонсенс технологічний”.
Перевірка води
За перевірку якості морської води у місці ймовірного скиду взялася екологічна інспекція. За словами начальника лабораторії Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу Миколи Слізовського, вони відібрали проби води для визначення рівня забруднення.
“Зробимо аналізи, будемо визначати, чи є забруднення у місці відбору проб”, — прокоментував еколог.
Тим часом місцеві жителі просто хочуть мати можливість безпечно відпочивати на своєму пляжі:
“Ми хочемо тут ходити на наш пляж, на наше море — у нас немає можливості відпочивати у інших країнах Ми хочемо, щоб зараз нашим дітям було добре”, — підсумовувала Ірина Бурлакова.
Суспільне Одеса