На ярмарку ветеранського бізнесу
У Луцьку в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у суботу, 18 лютого відбувся перший в місті ярмарок ветеранського бізнесу «Я зміг і ти зможеш», де презентували продукцію, товари та послуги підприємств, заснованих ветеранами або їх рідними.
На ярмарку, організованому за підтримки департаменту з питань ветеранської політики міської ради, Волинського обласного центру зайнятості, міського голови Ігоря Поліщука, побувала кореспондентка Район.Луцьк.
Лучани, які відвідали ярмарок могли придбати не тільки зручні шопери, сокиру в етностилі, стільці з кованими елементами декору, чай з трав та ягід, зібраних у місцевих лісах, вишиті стрічками сорочки, а й дізнатися, як працює 3D-принтер, та де в Луцьку шиють ризи для священників, рюкзаки для FPV-дронів та виготовляють шеврони.
Учасники ярмарку зі Львова
«Козацьке подвір’я» презентувало смаколики власного виробництва
Презентація від майстерні «Podoba»
Власний бізнес презентували ветерани-підприємці з Луцька, Львова, Шацька, Володимира.
За словами директора департаменту з питань ветеранської політика Олега Кобилинського, подібні ярмарки вже неодноразово проводили у Львові, Івано-Франківську. Там презентували свою продукцію і ветерани з Волині. Згодом виникла ідея організувати подібний захід в Луцьку.
На відкритті ярмарку у Луцьку
«Мета заходу показати, що коли ми говоримо про ветеранів, то це не тільки про пільги, а й про можливості для економіки. Військові, які повертаються з фронту, відкривають власні підприємства, створюють робочі місця. Різноманіття бізнесу вражає. Це може бути, наприклад, не лише тактичний одяг, а й кава, сир чи зручний шопер або стильний світшот», – розповів він.
Як розповів Олег Кобилинський, перший у Луцьку ярмарок – це і майданчик для обміну досвідом ветеранів-підприємців та можливість для тих, хто мріяв започаткувати власну справу, наважитися на цей крок.
У майстерні «Ризниця» виготовляють одяг для священиків та шеврони для військових
На ярмарку свою продукцію, товари та послуги представили «Майстерня Скшетуського», «Podoba», «CHARUNYA», «Budova», «Вишиванка княжого граду», «Ризниця», «My3DPortal» «Дитяча академія успіху», «Шацька вода», «Stohid», екоферма «Козацьке подвір’я», бренд органічного чаю «TRAVKA».
«Вишиванка княжого граду» з Володимира
Презентація від «My3DPortal»
Марина та Дмитро шиють шопери в етностилі
Дружина військового Неля Сацюк з Шацька у минулому році за грантові кошти відкрила підприємство з очищення та доставки питної води «Шацька вода» . Жінка вчителька за освітою, але підприємницька діяльність для неї не нова, більше 20 років вона займалася роздрібною торгівлею. Щоб започаткувати власну справу довелося навчатися. Пані Неля придбала за грантові кошти обладнання для очистки води, миття тари та створила два робочих місця. Серед її постійних покупців – місцеві жителі, відпочивальники, організації та установи. Нещодавно підприємниця придбала електроскутер і планує організувати доставку води по селах громади. Вести бухгалтерію та рекламуванні бренд пані Нелі допомагають дві доньки.
Неля Сацюк та її вода із Шацька
Лучанин Андрій Хрісантов – власник майстерні «Stohid», яка виготовляє медичні рюкзаки, органайзери для кейсеваків, наплічники для FPV дронів, підсумки, рюкзаки для Starlink.
«Назву обрав на честь річки Стохід, яку дуже люблю, але не можу там часто бувати. Крім того, ця назва асоціюється з Волинню», – розповів він.
Всі рюкзаки у майстерні розробляють сумісно з військовими, орієнтуючись на їх поради. Підприємець завдяки грантовим коштам планує докупити обладнання та розширити виробництво – шити термобілизну, дощовики, «фліски», білизну для військових. Крім того, у майстерні хочуть виготовляти ноші для евакуації та професійні маскувальні сітки.
Власники майстерні «Stohid»
«Ми хочемо стати виробництвом, куди військові можуть прийти, щоб повністю вдягнутися і купити необхідне спорядження», – додав підприємець.
Під час ярмарку представники Волинського обласного центру зайнятості, Українського ветеранського фонду провели інформаційну компанію щодо грантових можливостей для ветеранів-підприємців. На заході також були присутні представники консалтингових компаній, які готові надати допомогу у написанні грантів та веденні бухгалтерії ветеранам, які започатковують власну справу.