Новини Луцьк

Перший на Волині: у Луцьку відбудеться фестиваль жіночого руху «Пломенисті»

Перший на Волині: у Луцьку відбудеться фестиваль жіночого руху «Пломенисті»

Афіша фестивалю

Охочих запрошують на фестиваль жіночого руху «Пломенисті», що на Волині відбудеться вперше.

Подію запланували на 8 грудня. Початок о 12:00 у приміщенні корпусу Б Луцького національного технічного університету (Львівська, 75). Про це повідомляють організатори. 

Фестиваль жіночого руху відбудеться на Волині вперше. Він присвячений 140 річниці Українського жіночого руху, яку відзначають саме 8 грудня, тому що саме цього дня виповнюється 140 років Українському жіночому руху. 8 грудня 1844 року в місті Станіславів (зараз Івано-Франківськ) за ініціативи відомої громадської діячки та письменниці Наталії Кобринської було засновано «Товариство руських женщин», яке у 1922 році перейменовано на «Товариство українських жінок». 

Саме з цієї дати веде свій відлік український жіночий рух і 8 грудня у 2024 року йому виповнюється 140 років. 

На фестивалі будуть представлені організації, які займаються питаннями, що стосуються перш за все жінок, але не виключно. Бізнеси, які створили й очолюють жінки. Відбудуться дві панельні бесіди та туристична презентація. 

«Нагадаємо, які персонажі уже прогулюються Луцьком й розповідають найпотаємніші його історії, і познайомимо вас із деким. Мистецьким доповненням заходу стане показ вистави «Пчілка» від театру «ГаРмИдЕр». Чекаємо зустрічі з вами на фестивалі жіночого руху «Пломенисті», – зазначають організатори. 

Перший на Волині: у Луцьку відбудеться фестиваль жіночого руху «Пломенисті»

Перший на Волині: у Луцьку відбудеться фестиваль жіночого руху «Пломенисті»

Довідково: Проєкт «Посилення уваги до ролі жінок в суспільстві через створення та популяризацію інтерактивної феміністичної екскурсії «Пломенисті: вони творили історію» присвячений 140 річниці українського жіночого руху і реалізовується громадською організацією “Розвиток Волині” завдяки підтримці Українського Жіночого Фонду. Метою проєкту є популяризація здобутків жінок, розуміння їх впливу на історичні процеси, утвердження їх активної участі та важливої ролі у розбудові міста, області та держави шляхом створення інтерактивної театралізованої феміністичної екскурсії.

Схожі статті