5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час: партнерський матеріал

Share

5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час: партнерський матеріал

Партнерський матеріал Джерело: freepik.com

У час, коли Україна долає виклики війни та прямує шляхом євроінтеграції, освіта стає ключовим інструментом розвитку суспільства та сприяє впровадженню важливих змін. Від початку повномасштабного вторгнення Європейський Союз став одним із найбільших партнерів України, й окрім військової, гуманітарної, політичної й фінансової допомоги, реалізує в Україні низку освітніх проєктів. Підтримує школярів, студентів, викладачів та молодих науковців.

У цій статті ми розповімо про найцікавіші та найактуальніші ініціативи Євросоюзу, які відкривають нові освітні можливості для українців.

Посли європейської молоді: голос нового покоління

Посли європейської молоді — це активна мережа молодих людей віком 16–26 років, яка об’єднує представників з України, країн ЄС та Східного партнерства. Її учасники поширюють інформацію про європейську співпрацю, розвивають громадські ініціативи, беруть участь у політичних дискусіях і допомагають будувати європейське майбутнє України.

5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час: партнерський матеріал

freepik.com

Ця програма — справжня знахідка для активної молоді, яка прагне змінювати світ. Мережа надає молоді можливість відвідувати інші країни для обміну досвідом, розробляти проєкти та публікувати статті на європейських платформах. Це сприяє особистісному та професійному зростанню, а також допомагає розширювати обізнаність про роль ЄС серед країн-партнерів.

Уявіть собі: ви, 20-річний студент з України, раптом опиняєтесь у Брюсселі, обговорюючи майбутнє Європи з однолітками з різних країн. 

Що отримують учасники:

  • Можливість подорожувати Європою, відкриваючи нові культури та перспективи.
  • Платформу для реалізації власних ідей та проєктів.
  • Навички публічних виступів та ведення блогу на міжнародному рівні.

Цікавий факт: серед 150 українських послів є молоді люди, які вже встигли запустити власні стартапи, написати книги та виступити на міжнародних конференціях. Їхній досвід надихає тисячі однолітків прагнути більшого.

Як долучитися:

Щоби стати учасником, необхідно відповідати ряду вимог, серед яких володіння англійською мовою, бажання підтримувати громадський активізм та наявність вільного часу для волонтерської діяльності. Заявку можна подати на офіційному сайті проєкту.

ІТ-освіта: майбутнє починається сьогодні

У світі, де технології розвиваються семимильними кроками, Україна займає одне з провідних місць. Проєкт ІТ-освіти на платформі Дія.Освіта — це не просто уроки інформатики, це — вікно у світ майбутніх професій.

5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час: партнерський матеріал

EU4Digital

Проєкт створили для посилення українських шкіл у сфері ІТ-освіти. Його втілює Міністерство цифрової трансформації України спільно з Міністерством освіти та науки України за підтримки програми EU4DigitalUA. 

Ініціатива має на меті покращити навчання на шкільних уроках інформатики. ІТ-студія є окремим модулем на сайті Дія.Освіта, що пропонує цікаві уроки та інтерактивні вправи на різні теми, як-от використання штучного інтелекту. Творці цієї ініціативи прагнули сфокусувати навчання на практиці та застосуванні отриманих навичок у реальному житті. 

До розробки цих допоміжних матеріалів долучилися не лише вчителі інформатики та методологи, але й представники українських ІТ-кластерів. Вони поділилися очікуваннями бізнесу від майбутніх фахівців, а також розповіли про те, які знання актуальні сьогодні. Наразі орієнтовно 30% шкіл в Україні використовують ІТ-студію на уроках інформатики як допоміжний ресурс.

Що отримають учасники:

  • Віртуальні лабораторії для експериментів з кодом без ризику щось «зламати».
  • Інтерактивні завдання, розроблені у співпраці з провідними ІТ-компаніями.
  • Можливість створити власний додаток або гру вже під час навчання у школі.

Факт, що вражає: завдяки цьому проєкту, 11-річна школярка з Харкова розробила мобільний додаток для допомоги літнім людям під час карантину, який отримав міжнародне визнання.

Як долучитися:

Вчителям та учням потрібно зареєструватися на платформі Дія.Освіта для отримання доступу до навчальних матеріалів.

eTwinning: навчання без кордонів

Уявіть урок історії, де українські школярі, разом з однолітками з Польщі та Німеччини, створюють віртуальний музей Другої світової війни. Це все стало доступним з eTwinning, проєктом для вчителів, який поновив свою роботу на початку 2024 року. Програму започатковувала Європейська Комісія у 2005 році як майданчик для спільноти освітян і розвитку співпраці у сфері освіти. 

5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час: партнерський матеріал

eTwinning Україна

Ініціатива об’єднує освітян з 46 країн Європи та світу, куди входять заклади дошкільної й профосвіти, а також ВНЗ, які здійснюють підготовку вчителів. eTwinning допомагає втілювати спільні проєкти, обмінюватися досвідом та практикувати нові методики викладання, а також вдосконалювати англійську. Тут педагоги можуть знайти курси для підвищення кваліфікації, вебінари, ознайомитися з результатами новітніх досліджень та прикладами уроків.

Що отримають учасники:

  • Міжнародні проєкти, які роблять навчання захопливою пригодою.
  • Професійний розвиток й спілкування з колегами з усієї Європи.
  • Інноваційні методики викладання.

Надихаюча історія: вчителька англійської мови з невеликого села на Закарпатті завдяки програмі eTwinning організувала віртуальний літературний клуб, де її учні обговорюють книжки з однолітками з 10 країн Європи.

Як долучитися

Щоб приєднатися до eTwinning, необхідно зареєструватися на платформі.

ЕРАЗМУС+ квиток у світ можливостей

Програма Еразмус+ — це флагманська ініціатива Європейського Союзу у сфері освіти, молоді та спорту. Для України вона відкриває широкі можливості міжнародної співпраці та обміну досвідом.

5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час: партнерський матеріал

EU NEIGHBOURS EAST

З 2021 року в нашій країні вже реалізували понад 400 проєктів співпраці з європейськими університетами й 6 віртуальних обмінів, надали 138 стипендій на навчання в магістратурі європейських університетів, а також реалізували понад 10 тисяч проєктів академічної мобільності й обміну для студентів та освітян.

Програма ЄС Еразмус+ передбачає реалізацію проєктів у чотирьох ключових напрямах протягом 2021-2027 рр. в Україні:

  1. Навчальна мобільність. Цей напрям дозволяє студентам, викладачам і працівникам освіти навчатися та стажуватися в європейських країнах. Студенти можуть отримати стипендії на навчання в університетах ЄС, а викладачі — можливість викладати за кордоном.
  2. Співпраця між організаціями. Програма підтримує партнерства між українськими та європейськими навчальними закладами, що сприяє обміну інноваційними практиками та розробці нових навчальних програм.
  3. Підтримка політики та співробітництва. Цей напрям зосереджений на реформуванні освітньої політики в Україні відповідно до європейських стандартів.
  4. Напрям Жан Моне. Програма має на меті активізувати євроінтеграційний дискурс й сприяє розвитку європейських студій у навчальних закладах через створення курсів і дослідницьких проєктів. 

Що отримають учасники:

  • Повністю оплачені магістерські програми в найкращих університетах Європи.
  • Гранти на реалізацію освітніх та молодіжних проєктів.
  • Короткострокові обміни для викладачів та студентів.

Історія успіху: випускниця Еразмус+ з України після навчання в Нідерландах повернулася додому і заснувала соціальне підприємство, яке сьогодні працевлаштовує внутрішньо переміщених осіб.

Як долучитися

Ознайомитись детальніше з усіма напрямами програми й подати заявку можна на сайті Еразмус+.

EU Study Days: формування майбутніх європейських лідерів

5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час: партнерський матеріал

https://www.eustudydays.in.ua

Ще одну цікаву освітню ініціативу — EU Study Days — реалізовує Представництво Європейського Союзу в Україні. Ця програма надає можливість старшокласникам, студентам та аспірантам дізнатися більше про Європейський Союз й відносини між ним та Україною від провідних європейських та українських експертів. 

Зокрема, глибоко зануритися у світ європейської політики, економіки та права. Ініціатива поєднує теоретичні знання з практичним досвідом, створюючи унікальне навчальне середовище. Крім того, проєкт допомагає знаходити однодумців, які бачать розвиток України як члена ЄС.

Ключові особливості програми

  1. Експертні лекції: учасники отримують знання від провідних європейських та українських фахівців з питань ЄС та євроінтеграції.
  2. Інтерактивні воркшопи: використовують на практиці нові інструменти й підходи та розвивають критичне мислення.
  3. Дискусійні панелі: формують власну позицію у процесі обговорення актуальних тем з експертами та однодумцями.
  4. Нетворкінг: знайомляться з активною молоддю з усієї України в межах платформи для учасників.
  5. Проєктна робота: розроблять та презентують власні ініціативи, пов’язані з євроінтеграцією України.

Що отримають учасники:

  • Зустрічі з провідними дипломатами та експертами з євроінтеграції.
  • Практичні воркшопи з проєктного менеджменту та лідерства.
  • Можливість розробити та презентувати власний проєкт для України.

Тематичні напрями програми:

  • Історія та інституції ЄС.
  • Економічна політика ЄС.
  • Зовнішня політика та безпека.
  • Права людини та демократичні цінності.
  • Угода про асоціацію Україна-ЄС.
  • Культурна дипломатія та освітні можливості в ЄС.

Приклад, що надихає: учасники EU Study Days створили мережу молодіжних хабів у малих містах України, які сьогодні стали центрами інновацій та громадської активності.

Як долучитися

Слідкуйте за анонсами на сайті EU Study Days.

Read more

Local News