Новини Івано-Франківськ

Ракета, яка пролетіла над Буковелем, наробила багато лиха енергетиці – експерт

Ракета, яка пролетіла над Буковелем, наробила багато лиха енергетиці - експерт

Через ворожу ракету, яка пролетіла над Буковелем знизились можливості імпорту електричної енергії з-за кордону.

Про це сказав голова ради Української асоціації відновлювальної енергетики Станіслав Ігнатьєв в ефірі “Київ24”, коментуючи наслідки ударів росіян 17 листопада по об’єктах енергосистеми України, повідомляє Експрес.

За його словами, через пошкодження розподільчих підстанцій об’єкти атомної генерації зараз змушені знизити виробіток електроенергії. Водночас знизились можливості імпорту електричної енергії з-за кордону, тому що суттєво пошкоджена внаслідок російської атаки підстанція Укренерго, яка раніше називалась “Мир”, на Закарпатті, зауважив Ігнатьєв

“Це та ракета, яка летіла якраз над Буковелем. Про рівень її пошкоджень поки не має офіційної інформації, але це підстанція, яка на сьогодні забезпечує близько половини імпорту електричної енергії зі Словаччини, Угорщини, Румунії. Якраз ми рятувались імпортом в ранкові-вечірні години. Але, на превеликий жаль, значно зменшився імпорт — більш ніж в 5 разів”, – сказав Ігнатьєв.

Як стверджує експерт, ракета, яка пролетіла над Буковелем, наробила багато лиха енергетиці.

Таким чином, за його словами, Україна поступово переходить у так званий “острівний режим” видачі електроенергії.

“Тут вже не працюють принципи рівної видачі енергії кожному побутовому споживачу. І кожний регіон має забезпечити електричну енергію в більшості випадків сам для себе”, – підкреслив експерт.

Повертаючись до ситуації в Києві він сказав, що сьогоднішні обмеження електропостачання (4 години немає електропостачання, а 6 годин є), за прогнозом багатьох експертів, “лайтовий” графік.

“Напевно зі середи будемо мати погіршення ситуації. Оскільки зменшиться генерація від сонячних електростанцій, оскільки заходить потужний циклон на територію України, задощить і засніжить, і будуть температури вже від’ємні. Тому в місті Київ можуть бути введені більш сурові графіки обмеження — це 4 через 4, або навіть 6 через 4 години”, – попередив Ігнатьєв.

Схожі статті