Sport.ua підбиває підсумки останнього тижня лижного сезону 2023/2024
Кубок націй:
Гірські лижі
Старти тижня:
П'ятниця, 22 березня
Заальбах-Хінтерглемм (Австрія), супергігант, жінки
Заальбах-Хінтерглемм (Австрія), супергігант, чоловіки
Субота, 23 березня
Заальбах-Хінтерглемм (Австрія), швидкісний спуск, жінки
Неділя, 24 березня
Заальбах-Хінтерглемм (Австрія), швидкісний спуск, чоловіки – скасовано
Хюттер не дозволила Гут-Бехрамі оформити покер
У жінок напередодні фінального вікенду сезону зберігалася інтрига в боротьбі за Малі кришталеві глобуси (МКГ) в обох швидкісних видах. І в супергіганті, і в швидкісному спуску лідирувала Лара Гут-Бехрамі, яка мала шанс оформити вражаючий покер: перемога в загальному заліку Кубка світу і в трьох окремих дисциплінах.
Однак фінал сезону в Заальбаху для швейцарки вийшов відверто невдалим. У супергіганті вона стала тільки сьомою, але цього виявилося достатньо, щоб зберегти лідерство і завоювати МКГ. Головна суперниця швейцарки, Федеріка Бріньоне, стала другою, але навіть перемоги їй було б недостатньо: вона в підсумку програла Гут-Бехрамі 30 балів. Бріньоне в нинішньому сезоні була «вічно другою»: друге місце в загальному заліку Кубка світу, а також у заліках гіганту і супергіганту. Спад форми в середині сезону залишив італійку без великих трофеїв.
А ось у швидкісному спуску все було ще цікавіше. Там Гут-Бехрамі обійти могла лише Корнелія Хюттер (на МКГ у супергіганті австрійка теж мала шанси, але лише теоретичні), та й сама швейцарка зробила все можливе, щоб це сталося, проваливши гонку – лише 17-те місце, яке на фіналах сезону очок не дає. Хюттер потрібна була тільки перемога, і австрійка вже почала її святкувати, не звертаючи увагу на серйозних суперниць із пізніших стартових номерів.
І Корнелія ледь не залишилася біля розбитого корита: її ледь не обійшла Ілка Штухец, яка програла всього 0,17 секунди, при тому, що ще на передостанній проміжній позначці лідирувала! Хюттер могла опинитися в дуже дурній ситуації, бурхливо відсвяткувавши перемогу, яку ще не здобула. Але пощастило, і в 31-річному віці, подолавши важку травму коліна, австрійка виборола свій перший МКГ у кар'єрі, не дозволивши Гут-Бехрамі оформити покер.
Зазначимо, що траса в Заальбаху дуже швидкісна (навіть п'ятничний супергігант за своєю конфігурацією був більше схожий на швидкісний спуск), і, особливо на березневому снігу, величезне значення мало змащення лиж. І в цьому компоненті збірній Австрії знову не було рівних. У топ-6 швидкісного спуску також потрапили Крістіна Агер, Стефані Венір і Мір’ям Пухнер.
Ну а п'ятничний супергігант несподівано виграла Естер Ледецка. Для легендарної чеської сноубордистки це четверта в кар'єрі перемога на гірськолижному Кубку світу і перша за останні два роки.
Швидкісні види в Заальбаху стали прощальними гонками в кар'єрі Рагнхільд Мовінкель. Зіркова норвежка гідно виступила в супергіганті, де посіла восьме місце, після чого в швидкісному спуску на результат уже не їхала, просто прощаючись з уболівальниками і колегами.
Бенефіс Швейцарії в супергіганті, чотири глобуси для Одерматта
Ще минулого тижня ми писали про те, що календар фіналу сезону в Заальбаху, коли на першому тижні проводили технічні види, а на другому – швидкісні, загрожує скасуванням гонок, оскільки не залишає потенційних резервних дат для швидкісних гонок. Тим більше, що прогноз погоди був несприятливим.
У підсумку все вийшло не так погано, як прогнозувалося, але одну гонку все ж таки довелося скасувати – недільний чоловічий швидкісний спуск, який повинен був закривати нинішній сезон Кубка світу. Таким чином, спроб Сіпрієна Сарразена обійти Марко Одерматта в боротьбі за МКГ у швидкісному спуску ми так і не побачили. На відміну від Лари Гут-Бехрамі, Одерматту таки вдалося оформити покер у вигляді ВКГ і трьох МКГ в окремих дисциплінах.
А якби гонка відбулася, то шанси у француза були, з огляду на те, що Марко на фіналі сезону в Заальбаху виглядав не найкращим чином, а Сарразен у тренуванні швидкісного спуску показав другий час. Відіграти 42 бали відставання було цілком реально.
Getty Images/Global Images Ukraine. Марко Одерматт
У супергіганті двома днями раніше Одерматт став тільки п'ятим, але, незважаючи на це, гонка перетворилася на бенефіс збірної Швейцарії, яка окупувала всі три місця на подіумі. Свою першу в кар'єрі перемогу на Кубку світу здобув Стефан Рогентін, на рахунку якого раніше був тільки один подіум – друге місце в супергіганті у Венгені рік тому. Третім став Арно Буассе, який раніше на Кубку світу навіть у топ-6 жодного разу не піднімався. Типовий фінал сезону з величезною кількістю сенсацій.
Другим став Лоїк Мейяр, який набрав наприкінці нинішнього сезону просто феноменальну форму. Якщо до старту наступної зимової кампанії Мейяр підійде в такому ж стані, то стане, ймовірно, головним конкурентом для Одерматта в загальному заліку.
Міг приєднатися до швейцарського бенефісу і Франьо Фон Алльмен, але йому відверто не пощастило. На старті супергіганта він зламав палицю, втратив приблизно півсекунди тільки на розгоні, та й загалом іти всю трасу без однієї з палиць – непросте випробування. Як підсумок – найприкріше, 16-те місце, при тому, що на фіналі Кубка світу очки набирає тільки топ-15.
Єдиним конкурентом для Одерматта в боротьбі за МКГ в супергіганті залишався Вінсент Кріхмайр. Але він відносною слабкістю швейцарського домінатора скористатися не зумів, і лише розділив шосте місце з Домініком Парісом.