Економіка

Нафтові ціни на максимумі за чотири місяці

Нафтові ціни на максимумі за чотири місяці

Фото: Getty Images Видобуток нафти у китайській провінції Цзянсу

“Чорне золото” дорожчає, оскільки очікується, що санкції США вплинуть на експорт російської нафти до Китаю та Індії.

Світові ціни на нафту продовжили зростання і досягли максимуму за останні чотири місяці.  Нафта марки Brent піднялася вище 81 долара за барель повідомляє Reuters у понеділок, 13 січня.

Так, березневі ф’ючерси на нафту марки Brent піднялися на $1,47, або на 1,84%, до $81,23 за барель після досягнення внутрішньоденного максимуму в $81,49, найвищого рівня з 27 серпня.

Американська нафта WTI подорожчала на 1,55 долара, або 2,02%, до 78,12 долара за барель після досягнення максимуму в 78,39 долара. Це найбільший показник з 8 жовтня.

Загалом марки Brent і WTI зросли більш як на 6% з 8 січня, і обидва контракти додали в ціні після того, як у минулу п’ятницю Мінфін США запровадив масштабні санкції щодо російської нафти. Нові обмеження охоплюють понад 400 фізичних осіб та організацій енергетичного сектору Росії, які прямо чи опосередковано забезпечують фінансування військової машини Кремля. Того ж дня до санкцій приєдналася Велика Британія.

Учасники ринку прогнозують, що російський експорт нафти серйозно постраждає від нових санкцій, що змусить Китай та Індію, найбільшого та третього за величиною імпортерів нафти у світі відповідно, отримувати більше сирої нафти з Близького Сходу, Африки та Америки, що підвищить ціни та вартість доставки.

“Останній раунд санкцій OFAC (Управління з контролю за іноземними активами США), спрямованих проти російських нафтових компаній і дуже великої кількості танкерів, матиме наслідки, зокрема, для Індії”, – сказав керівник відділу досліджень Onyx Capital Group Гаррі Чилінгуіріан.

Аналітики JPMorgan заявили, що Росія має певний простір для маневру, незважаючи на нові санкції, але зрештою їй доведеться або придбати несанкційні танкери, або пропонувати сиру нафту за ціною нижче 60 доларів за барель, щоб використовувати західне страхування відповідно до ліміту ціни.

Нагадаємо, Росія скоротила експорт нафти до 16-місячного мінімуму – обсяги впали на 540 тисяч барелів на добу порівняно з піковими показниками в жовтні.

Чому на російську економіку поточного року чекають проблеми

Джерело

Схожі статті