Економіка

Доходи Саудівської Аравії від експорту нафти впали до трирічного мінімуму

Доходи Саудівської Аравії від експорту нафти впали до трирічного мінімуму

Фото: Saudi Aramco Падіння доходів Саудівської Аравії від експорту нафти досягло трирічного мінімуму

Доходи від продажу сирої нафти та нафтопродуктів у серпні знизилися до 17,4 млрд дол., що на 6% менше, ніж у липні. Це найнижчий місячний дохід із червня 2021 року.

Дохід Саудівської Аравії від експорту нафти знизився до найнижчого рівня за більш ніж три роки через слабке зростання попиту, що тисне на ціни на нафту. Про це повідомляє Bloomberg.

За даними державного статистичного агентства, доходи від продажу сирої нафти та нафтопродуктів у серпні знизилися до 17,4 мільярда доларів, що на 6% менше, ніж у липні. Це найнижчий місячний дохід із червня 2021 року.

Зазначається, що економіка Саудівської Аравії все ще значною мірою залежить від нафтових доходів, особливо тепер, коли країна розпочала амбітний план розширення технологічного, туристичного та виробничого секторів. Інвестиції, необхідні для реалізації плану кронпринца Мохаммеда бін Салмана з трансформації економіки, покладаються на нафтові доходи для фінансування ініціатив, спрямованих на зменшення залежності від доходів від вуглеводнів.

Цьому заважають падіння цін на нафту та скорочення виробництва. Світовий еталон нафти Brent цього року знизився приблизно на 1% і торгується на рівні близько 75 доларів за барель.

Як повідомляється, зростання споживання нафти було слабким, особливо в Китаї, одному з найважливіших ринків-імпортерів, тоді як нові постачання з таких країн, як США, які зараз є найбільшим виробником нафти у світі, випереджають зростання попиту та тиснуть на ціни.

Аби підтримати ринок, організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники обмежують виробництво. Це обмежує кількість нафти, яку може продати Саудівська Аравія, лідер цього альянсу.

Заззначається, що ширша група ОПЕК+, до якої входять такі виробники, як Росія, планує зняти деякі з цих обмежень у грудні, хоча залишає можливість зберегти їх, якщо це буде необхідно, щоб уникнути надлишку пропозиції.

Нагадаємо, “чорне золото” впало у ціні на повідомленнях про намір Саудівської Аравії збільшити видобуток, щоб повернути собі частку ринку.

Пан або пропав: саудити врятують світ, якщо знешкодять Іран

Джерело

Схожі статті