Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Advertisement ―

spot_img
HomeРегіониНовини Чернівці«Не можу звикнути до інфарктів у молодих»: на Буковині побільшало людей із...

«Не можу звикнути до інфарктів у молодих»: на Буковині побільшало людей із серцевими хворобами

«Не можу звикнути до інфарктів у молодих»: на Буковині побільшало людей із серцевими хворобами

У Чернівецькій обласній лікарні лікарні констатують, що хворих із серцево-судинними захворюваннями стає щороку більше. За пів року до Чернівецької обласної лікарні доставили 461 хворого з підозрою на гострий інфаркт міокарда.

Але завдяки сучасному лікуванню у “сердечників” значно більше шансів на життя, йдеться у публікації “МБ”.

Ще кілька років тому хворих з гострим інфарктом у Чернівецькій області не оперували: не було необхідного обладнання, фахівців. Тож людям доводилося їхати в інші області. А за інфарктів важлива кожна хвилина. Тепер хворому з гострим інфарктом за потреби допоможуть у лікарнях Чернівецької області.

Щодня роблять по вісім-десять операцій

У 2022 році у Чернівецькій обласній лікарні відкрили відділення інтервенційної кардіології та кардіохірургії. Щодня тут роблять по вісім-десять операцій людям, які мають проблеми із серцем. Завідувач відділення інтервенційної кардіології та кардіохірургії Андрій ЛІСОВЕНКО каже, що на сьогодні хворі з гострим інфарктом отримують безкоштовну допомогу завдяки державі та лікарні.

– Відділення лікує пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями. Потрапляють сюди люди з гострим інфарктом міокарда, стенокардією, гіпертонічною хворобою серця тощо. Це дороговартісне лікування, але воно безкоштовне, бо ми маємо необхідні ліки, розхідний матеріал, – зазначає Андрій Анатолійович. – Чимало людей звертається зі скаргами на біль у серці. Наше відділення обладнане за сучасними стандартами, тож ми можемо надати якісну кардіологічну допомогу. Лікуємо і тих, хто має направлення від лікарів, і тих, кого привозить швидка допомога. Нещодавно до нас потрапив водій-далекобійник із Туреччини. У нього на Чернівецькій митниці стався гострий інфаркт міокарда. Швидка допомога привезла його до нас. Надали усю необхідну допомогу. Він три дні перебував у реанімації і згодом виписався.

“Оперували одночасно на серці й нижній кінцівці”

Андрій Лісовенко пояснює, що їхнє відділення перебуває в структурі Чернівецької обласної лікарні, яка є багатопрофільною. Тут працюють лікарі усіх спеціальностей. Тож вони за потреби впродовж кількох хвилин можуть надати консультацію, а подекуди долучитися до операції.

– До нас надходить багато хворих, особливо літніх людей, які мають кілька хронічних хвороб, тож потрібна консультація різних фахівців, – провадить Андрій Лісовенко. – Ми можемо зібрати фахівців необхідних профілів за кілька хвилин. Якось був випадок, коли дві бригади різних лікарів оперували пацієнтку. Доставили 80-річну жінку з важким інфарктом і з артеріальнимм тромбозом нижньої кінцівки. Довелося робити одночасно дві операції: кардіологи оперували серце, а судинні хірурги видаляли артеріальний тромб нижньої кінцівки. Це була складна операція, але ми її успішно виконали. Такі моменти є дуже важливими, адже час впливає на ситуацію, усе треба робити швидко.

“Нас цікавить якість життя пацієнта”

Лікар пропонує піти до операційної, де саме роблять операцію. Лікарі вводять рентгенконтрастну речовину в судини серця через катетер, встановлений у правій руці. Це малоінвазивна безболісна процедура. На екрані монітора у хірурга в операційній і в пультовій видно судини серця.

Лікарі радяться, що краще робити під час операції. Андрій Лісовенко пояснює, що оперують 71-річного чоловіка. Операція може тривати як від 20 хвилин, так і кілька годин. Усього не передбачиш.

– До нас надійшов чоловік зі скаргами на біль у грудній ділянці. Зробили йому коронарографію й побачили ураження серця, – коментує Андрій Анатолійович. – Він був на межі інфаркту. Кров не доходила до серця у повному обсязі, і чоловік не мав нормальної якості життя. Ми колегіально обговорили ситуацію й вирішили робити операцію. Якщо у хворого є час, обираємо правильну тактику лікування. Це може бути медикаментозна терапія або стентування коронарних артерій. Також застосовуємо новітній напрям у лікуванні судин серця – це балонна ангіопластика балонами з лікарським покриттям. Таким чином відновлюється прохідність судини серця, доставляються ліки в уражену ділянку і не залишається стороннього тіла (стента) в судині. Це краще для відновлення і подальшого лікування хворого. Такі методи запровадили в Чернівцях першими і вже бачимо хороші результати. Через пів року ми беремо таких пацієнтів на контроль і бачимо там чисті судини зі здоровою тканиною, яка може виконувати всі необхідні функції.

Ми єдині в області придбали дороговартістну систему FFR– апарат для вимірювання тиску в артерії під час проведення коронарографії. І це дало нам змогу змінити підхід до лікування. Робимо обстеження, якщо бачимо, що до серця надходить достатньо крові, попри стеноз у судині, не стентуємо її, і вона виконує свої функції. Вже бачимо переваги цього методу. Ми не хочемо стентувати всі звуження, нас цікавить якість життя пацієнта без стентування, і в цьому нам допомагає новітнє обладнання.

Гострі інфаркти стали важчими

Андрій Лісовенко каже, якщо порівняти лікування кардіологічних хворих якихось п’ять років тому і зараз, то підходи змінилися кардинально. І це дає значно більше шансів на одужання для серцево-судинних хворих.

– Маємо зараз кращі методи обстеження, краще працюють кардіологи у поліклініках, – продовжує Андрій Анатолійович. – Всі кардіологи знають, як правильно поводитися із такими пацієнтами. Обстежують їх досить якісно і пацієнт потрапляє до нас уже з необхідними дослідженнями. Швидка допомога оперативно реагує на таких хворих. А що швидше хворого доставлять до лікарні, то більше в нього шансів повернутися до повноцінного життя.

Лікарі констатують, що інфаркти стали важчими, бо люди постійно перебувають під впливом стресів, і це дає ускладнення на серце.

– Маємо багато літніх пацієнтів, але потрапляють до нас і молоді. Наш наймолодший пацієнт – 26-річний чоловік. У нього був інфаркт на фоні стресу та перевантаження, – розповідає лікар. – Пацієнтові виконали стентування, і він виписався здоровим. Але для такого молодого віку це рідкісна патологія. У чоловіка була стресова робота, він курив, а всі ці чинники негативно впливають на судини серця. Молодим морально важко ставити такі діагнози, бо не віриться, що у 26 років у нього інфаркт. До інфарктів у молодих ми не можемо звикнути, але їх, на жаль, стає більше.

За пів року до Чернівецької обласної лікарні доставили 461 хворого з підозрою на гострий інфаркт міокарда. У 164 пацієнтів підтвердився цей небезпечний діагноз, і їх прооперували.