Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Advertisement ―

spot_img
HomeРегіониНовини КиївНацбанк отримав право на продаж столичного готелю «Салют»

Нацбанк отримав право на продаж столичного готелю «Салют»

Нацбанк отримав право на продаж столичного готелю «Салют»

Північний апеляційний господарський суд дозволив НБУ продати готель у Києві

Національний банк через суд отримав дозвіл на продаж будівлі київського готелю «Салют» на публічних торгах у межах виконавчого провадження. Про це повідомила пресслужба НБУ.

ПрАТ «Готель «Салют» є майновим поручителем за зобов’язаннями збанкрутілого банку «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго перед Нацбанком за кредитами рефінансування. Будівлю готелю, заставна вартість якої становила 481 млн грн, передано Нацбанку в іпотеку.

Готель розташовано на вул. Мазепи Івана, 11б. Загальна площа будівлі – 12 255 кв. м.

Договір поруки було укладено між готелем та НБУ у 2008 році. Через вісім років, коли банк Жеваго перестав виконувати кредитні зобов’язання, НБУ звернувся до Господарського суду Києва для стягнення майна.

Після тривалого судового процесу у квітні 2024 року Господарський суд Києва дав дозвіл НБУ на продаж готелю, а у листопаді 2024-го Північний апеляційний господарський суд підтвердив це рішення.

Нагадаємо, співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру колишньому заступнику голови правління АТ «Банк «Фінанси та Кредит», який розікрав в інтересах власника понад 560 млн грн. Виведення коштів здійснювалось злочинною організацією, яку колишній власник установи створив у 2010 році.

Як повідомлялося, Дніпровський районний суд Києва звільнив від кримінальної відповідальності колишнього заступника голови правління банку «Фінанси і Кредит» Ігоря Копертехіна від кримінальної відповідальності у звʼязку з закінченням строків давності.

До слова, 3 серпня НАБУ повідомило про підозру бізнесмену Жеваго. За даними слідства, у 2002 році Жеваго придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК) у чотирьох компаній. 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог. Однак у 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів.

Згодом стало відомо, що працівники Державного бюро розслідувань завершили розслідування кримінального провадження щодо колишніх топпосадовців банку «Фінанси та Кредит». Їх підозрюють у розтраті майна банку у складі злочинної організації на суму понад 608 млн грн.