В яку резиденцію святого Миколая у Рівному та області повести дитину на свято?

Share

В яку резиденцію святого Миколая у Рівному та області повести дитину на свято?

Перший сніг на Рівненщині випав минулого тижня і одразу додав зимового настрою. Чи не найбільше цього сезону з нетерпінням чекають дітлахи, які попри війну хочуть відчути атмосферу казки і ще вміють щиро вірити в дива. Торік частина українців вперше святкувала Різдво 25 грудня, разом з більшістю християнського світу – відколи ПЦУ вирішила перейти на новоюліанський календар. Відповідно, і День святого Миколая тепер змістився з 19 грудня на 6-те. Однак відвідати резиденцію головного покровителя усіх дітлахів можна й раніше, аби бажання було.

«РВ» зібрало інформацію про найбільш популярні локації у Рівному та області, де пропонують написати листа Миколаю, пограти з ним у квести або пригоститися наїдками за старовинними рецептами — прямо з печі.

Однією з перших — ще 15 листопада — відкрилася резиденція Поліського Миколая у парку історичної реконструкції «Оствиця», що на лівому березі Басівкутського озера. Тут, у дерев’яній Гостинній хаті, чекає відвідувачів Миколай у традиційному поліському вбранні і з дудкою-викруткою. Він зовсім не схожий на те, яким цього святого зображують на листівках, зате знає чимало колядок і щедрівок, яких навчає дітей. Розважає гостей давніми хатніми іграми та забавами на свіжому повітрі. Також частує запашним чаєм з поліських трав та домашніми пиріжками. Триває забава одну годину, вартість — 300 гривень з дитини. Варто знати, що розрахована резиденція саме на групове відвідування, від 12 до 30 учасників, обов’язкове попереднє бронювання (за телефонами 068 346 2900 або 067 360 0039). Діятиме по 15 грудня.

— Торік пригощали млинцями, тепер — пиріжками з печі, в Гостинній хаті стало тепліше і комфортніше. Дітям подобається такий автентичний Миколай з поліськими традиціями. У нас лише по середах вихідний, а так візити до резиденції розписані уже на тижні вперед. Днями організуємо ще «Андріївські вечорниці» і для дітей, і для дорослих, — каже один з організаторів етнопарку Юрій Ойцюсь.

Дорожче обійдуться відвідини резиденції святого Миколая у Рівненському зоопарку — у 450 гривень з дитини, для груп від 20 осіб — по 400 грн. Свою роботу вона розпочне 6 грудня, а завершить 22-го. Обіцяють дітлахам сюрпризи та незабутні враження. Так само обов’язковий попередній запис за телефоном 098 354 5399.

— Кожного дня заплановано по п’ять таких дійств у великій прикрашеній залі. У святковій програмі будуть різні ігри, конкурси, флешмоби з казковим героєм та святим Миколаєм, що триватиме близько години. У вартість входить подарунок, а потім відвідування території зоопарку та екзотераріуму. Зазвичай записуються групами. Але ми також робимо збірні групки для тих, хто хоче приїхати окремо: намагаємося формувати їх більше за віком, щоб дітям було разом цікаво, — розповіли у зоопарку.

Ще одна локація знаходиться у самому «серці» парку імені Шевченка — у «Таємничих підземеллях Рівного», яка відкривається 1 грудня. Тут діятиме поштова станція святого Миколая, де можна написати листа та загадати найзаповітнішу мрію. Учасникам пропонують квест, заснований на легендах міста. Записатися на відвідини і дізнатися усі деталі можна за телефоном 067 522 0672.

До слова, резиденції святого Миколая діятимуть і за межами Рівного. Якщо є бажання, можна навідатися до Дубенського замку. З 1 грудня тут розпочинаються новорічні розваги з помічниками Миколая Чудотворця. Зокрема, пропонують неонове шоу та екскурсію-квест з чарівними скриньками по замку, а разом з Миколаєм подивляться новорічний мультфільм у замковому кінотеатрі. Також діятиме благодійна безпрограшна лотерея та робитимуть аквагрим. Для запису груп на відвідини телефонуйте за номером 095 061 7895.

Також незвична резиденція святого Миколая діє в етнопарку «Ладомирія», що в Радивилові, який уже відкрив святковий сезон. Вартість відвідування — 350 гривень з дитини. Працюватиме резиденція до самого Різдва, 25 грудня. Домовитися про візит треба заздалегідь, за телефоном 099 364 6514.

— Підготували різноманітні завдання, які потрібно виконати, перш ніж потрапити до святого Миколая. Все це відбувається в утепленому залі, розвага триватиме півтори години. Потім Миколай дарує кожній дитинці подарунок (це входить у вартість квитка). Але є ще й інший варіант для діток дошкільного віку або які не хочуть гратися: можна просто прийти з батьками до Миколая, поспілкуватися і отримати від нього подарунок — такий візит коштує 150 гривень. У нас також встановлена найбільша в країні скринька листів до святого Миколая, що зафіксовано Книгою рекордів України — туди можна покласти свій лист, щоб бажання неодмінно збулося. До нас від Рівного орієнтовно 100 км, добиратися трішки більше як годину. Працюємо щодня до 18-ї, лише понеділок — вихідний, — кажуть у «Ладомирії».

До речі, головна ялинка Рівного, куплена ще за часів міського голови Олександра Третяка і яку містяни не бачили з січня 2022-го, нарешті знову тішитиме дітлахів — але на новій локації. Раніше її традиційно встановлювали на майдані Незалежності, однак з початком повномасштабного вторгнення стало не до того. Нині ж майдан — це місце скорботи, де прощаються із загиблими захисниками.

Тому цього року 18-метрове штучне дерево хочуть встановити на Театральній площі, адже 6 грудня облмуздрамтеатр урочисто відкриє «Скрудж Фест», що триватиме по 12 січня. По периметру площі уже розпочали встановлювати дерев’яні ятки, в яких згодом продаватимуть різні смаколики та сувеніри. У приміщенні самого театру резиденції Миколая не буде, зате казкову атмосферу створюватимуть різноманітні фотозони, планують навіть виставку старовинних меблів. А театральний фестиваль буде присвячений творчості Чарльза Діккенса, який подарував світу історію про скнару Скруджа, який ненавидів Різдво, але згодом переосмислив своє життя і змінився на краще.

— «Скрудж Фест» — це більше сімейна культурна подія, щоб цікаво було і дітям, і дорослим. У програмі фестивалю багато різного: вистави, лекції, перформанси, аудіоверсія «Різдвяної історії» для слабозорих людей. Очікуємо артистів з Німеччини, Болграда, Дніпра, Калуша, — додає керівниця літературно-драматичної частини облмуздрамтеатру Ірена Богинська.

А у Рівненському театрі ляльок з 6 грудня підготували спеціальну ігрову програму «Завітай до мене, Миколаю» та святкові вистави. Квитки обійдуться у 100–150 гривень.

Олена РАКС.

Read more

Local News