Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Advertisement ―

spot_img
HomeРегіониНовини РівнеСержант з Рівненщини розповів про покинутий будинок, який на війні став домом

Сержант з Рівненщини розповів про покинутий будинок, який на війні став домом

Сержант з Рівненщини розповів про покинутий будинок, який на війні став домом

Покинуті будинки в прифронтових районах стають домом для українських військових.

 Про це розповів сержант Руслан, який родом із Рівненщини, повідомляє 23 інженерно-позиційний полк.

У занедбаному будинку, де давно вже не ступала людська нога, група українських військових знайшла тимчасовий прихисток. Захисники обжили старе приміщення, лагодячи те, що було у їхніх силах.

Вікна, двері, підлога – все потребувало ремонту, але навіть у таких умовах чоловіки намагались створити маленький затишок. Побудували літній душ. Також підняли стіну, яка падала від часу та наслідків війни й відремонтували піч, котра з часом рятувала військових від холодів.

Сержант з Рівненщини розповів про покинутий будинок, який на війні став домом

Як би дивно це не звучало, але згодом цей закинутий будинок ми почали називати домом. Особливо тоді, коли поверталися із виконання бойових завдань. І хоча виснажені й втомлені, але раділи, що живі та з почуттям виконаного обов’язку повертаємось «додому», на відпочинок. Бо ж наступний день знову принесе нам нові виклики…, – згадує Руслан.

Також штаб-сержант розповідає про завдання, котрі виконували на сході України: «Цього разу ми з побратимами робили невибухові загородження. Ягоза – дуже складна у використанні, але дає змогу затримати або «затягнути» ворогів у пастку. Перші наші загородження давались не легко. Вчились правильно встановлювати. Спершу було чимало порізів на руках та одязі. Зайвий рух і на тілі виступала кров. Тож прийшлось нам з побратимами швидко освоювати справу, щоб злагоджено і якісно виконувати поставленні завдання. І ми з цим справлялись, всупереч усім перешкодам, які супроводжувались під «звуки війни».

Поки військові на виїздах, то в домі «господарював» Мурчик. І не один.

Сержант з Рівненщини розповів про покинутий будинок, який на війні став домом

Коли ми поселились в будинку і там почало пахнути їжею, то на порозі з’явився несподіваний гість, який, мабуть, давно шукав тепла і смачної поживи. Мурчик швидко став частиною нашого маленького «фронтового світу». Він не зразу поводив себе сміливо: знайомився з нами, обходив кімнати та подвір’я. Коли упевнився, що йому тут добре, то через кілька днів наш вусань привів ще двох друзів, – з посмішкою згадує штаб-сержант.

На війні мало хорошого. І не завжди є бажання говорити про те, що часто воліли б не згадувати. Кожен приїзд «додому» був маленьким святом. В будинку «працював» Інтернет, котрий чоловіки провели, коли сюди приїхали, а тому найперше, що робили – телефонували рідним.

Сержант з Рівненщини розповів про покинутий будинок, який на війні став домом

Не було дня, щоб хтось з нас не виходив на зв’язок із рідними й близькими. На щастя була змога бачити по відео дружину і дітей. Розмови з ними давали мені сили. Так само було й у побратимів. Нам є кого захищати. Хоча на фронті військові не лише заради рідних, а за цілу країну, котру дуже люблять. Ми не хочемо, щоб наш народ жив в неволі. Хоч в містах і селах, де побували загарбники – там уже життя немає…, – каже штаб-сержант.