На Кіровоградщині винесли вирок рецидивісту:Вісім років за вкрадений телефон

Share

На Кіровоградщині винесли вирок рецидивісту:Вісім років за вкрадений телефон

На Кіровоградщині винесли вирок рецидивісту:Вісім років за вкрадений телефон

В Олександрії, що на Кіровоградщині, суд виніс вирок чоловіку, який вихопив у дитини з рук мобільний телефон і втік. Раніше він мав судимості за розбій і грабіж.

Як зʼясувала кореспондентка «Гречки» у Єдиному держреєстрі судових рішень, вирок у листопаді 2024 року виніс Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.

Попередні судимості

Згідно з матеріалами справи, інцидент стався вдень у жовтні 2023 року в Олександрії. Обвинувачений помітив дитину, яка йшла по площі Покровській. Він наздогнав її, схопив за тулуб, вихопив смартфон з її рук та втік.

Встановити особу злочинця вдалося за допомогою відеозаписів з камер спостереження, які розміщені біля площі.

Ним виявився уродженець Олександрійського району. Ще у 2020 році він був засуджений Світловодським міськрайонним судом до 4 років і 6 місяців за ґратами за грабіж та розбій. Проте у 2023 році Арбузинський районний суд Миколаївської області ухвалив рішення випустити його умовно-достроково на 4 місяці і 25 днів раніше.

У вересні 2024 року його також засудили за зберігання наркотиків до 8 місяців позбавлення волі.

Вісім років за викрадення телефону

Батьки дитини подали до суду клопотання, щоб справу розглянули без їхньої присутності. Водночас підкреслили, що вимагають суворого покарання для обвинуваченого.

Сам обвинувачений у суді визнав провину повністю, висловив розкаяння. Це суд визначив обставиною, яка помʼякшує відповідальність.

Водночас обставиною, яка покарання обтяжує, є те, що злочин він скоїв проти дитини.

У Кримінальному кодексі є положення, яке визначає дії, якщо обвинувачений раніше вже отримав вирок за інший злочин. Згідно з ним, суд визначає остаточне покарання одним з двох шляхів:

  • поглинання менш суворого покарання більш суворим, 
  • шляхом повного чи часткового складання призначених покарань.

Зважаючи на це, Олександрійський міськрайонний суд області вирішив у цьому випадку використати поглинення менш суворого покарання. Тобто ті 8 місяців, до яких засудили обвинуваченого за наркотики, увійдуть в термін покарання за викрадення телефону у дитини.

Тож суд визнав обвинуваченого винним у грабежі, вчиненого під час воєнного стану (частина 4 статті 186 Кримінального кодексу). Санкція статті передбачає від 7 до 10 років за ґратами.

«Остаточно визначити обвинуваченому покарання у виді восьми років і чотирьох місяців позбавлення волі», — йдеться у вироці.

Мобільний телефон, який був речовим доказом у цій справі, повернули дитині.

Фото умовне

 Інформує gre4ka.info

Read more

Local News