З Новим Роком

Вчені виявили ключовий рецептор для покращення швидкого сну

Вчені виявили ключовий рецептор для покращення швидкого сну

Рецептор мелатоніну MT1 може стати основою для нових методів лікування розладів сну, хвороби Паркінсона та деменції, впливаючи на пам’ять, емоції та сновидіння.

Вчені відкрили, що рецептор мелатоніну MT1 є ключовим регулятором фази швидкого сну, яка відповідає за сновидіння, емоційну регуляцію та консолідацію пам’яті. Про це повідомляє Neuroscience News.

Це відкриття може стати проривом у розробці нових методів лікування розладів сну та таких станів, як хвороба Паркінсона і деменція, які пов’язані з порушеннями REM-сну.

За словами дослідників, людський сон складається з послідовності стадій, кожна з яких виконує різні фізіологічні функції. Швидкий сон відіграє вирішальну роль у когнітивних процесах, тоді як нешвидкий – забезпечує фізичне відновлення організму. Порушення цього циклу можуть негативно вплинути на когнітивні функції та підвищити ризик нервово-психічних захворювань.

Дослідження, опубліковане в Journal of Neuroscience, вперше вказує на конкретний рецептор, що регулює швидкий сон. Досі науковці не могли точно визначити, який саме рецептор відповідає за цю фазу. Зараз немає препаратів, спрямованих на поліпшення швидкого сну, адже більшість існуючих снодійних засобів знижують його тривалість.

Команда дослідників з Університету Падуї, під керівництвом професора Стефано Комаї, виявила, що MT1 впливає на нейрони в області мозку, відомій як Locus Coeruleus, які регулюють викид гормону норадреналіну. За допомогою спеціального препарату, що активує MT1, вчені змогли збільшити тривалість швидкого сну у піддослідних тварин.

Це відкриття дає надію на створення цільових ліків для людей з порушеннями сну, що дозволить покращити їхню якість життя та знизити ризики розвитку когнітивних і емоційних розладів.

Раніше повідомлялося, що встановлено найкращі пози для сну, які можуть позитивно впливати на якість нашого відпочинку та загальний стан організму.

Related Posts