Сьогодні, 17 вересня, День працівників цивільного захисту в Україні та День працівників страхового ринку України.
Свята і події
17 вересня в Україні святкують День працівників цивільного захисту. Це свято було встановлено для вшанування працівників, які займаються захистом населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Історія цього свята почалася 2004 року, коли було скасовано День працівників пожежної охорони та День рятівника, і замість них встановлено єдине свято — День працівників цивільного захисту. Проте 2008 року було вирішено відновити День рятівника, який знову став офіційним святом.
Також 17 вересня День працівника страхового ринку України. Це професійне свято було встановлено 1993 року, хоча спочатку воно не мало офіційного статусу. Метою цього дня є вшанування працівників страхового ринку, які забезпечують фінансову стабільність та захист громадян і підприємств від різних ризиків. Це свято є нагодою висловити подяку всім, хто працює в сфері страхування, за їхню важливу роботу. Вони допомагають людям відчувати себе більш захищеними та впевненими у майбутньому.
А ще 17 вересня Всесвітній день поширення інформації про синдром Кліфстра. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про синдром Кліфстра, рідкісне генетичне захворювання. Синдром Кліфстра викликається мутаціями в гені EHMT1 і характеризується затримкою розвитку, інтелектуальними порушеннями, гіпотонією (зниженим м’язовим тонусом), а також характерними рисами обличчя. Люди з цим синдромом можуть мати проблеми з мовленням, поведінкові труднощі та інші медичні ускладнення.
Відео дня
17 вересня Всесвітній день безпеки пацієнтів. Це свято було засноване Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) 2019 року для підвищення глобальної обізнаності про важливість безпеки пацієнтів у системах охорони здоров’я. Метою цього дня є підкреслення необхідності зміцнення систем охорони здоров’я та протоколів для запобігання медичним помилкам і шкоді для пацієнтів. Щороку цей день присвячений певній темі, пов’язаній із безпекою пацієнтів. Наприклад, 2023 року темою було “Підвищення ролі пацієнтів у безпечному наданні медичної допомоги”.
Також 17 вересня святкують Міжнародний день кантрі-музики. Це свято присвячене популяризації кантрі-музики, яка бере свій початок від 1920-х років на південному сході США. Кантрі-музика виникла як поєднання народної музики британських переселенців та музичних традицій південних штатів США. Вона характеризується простими гармонійними мотивами та використанням таких інструментів, як гітара, скрипка, банджо та гармоніка. Цей день є нагодою для шанувальників кантрі-музики зібратися разом, насолодитися улюбленими композиціями та вшанувати видатних виконавців цього жанру. Одним із найвідоміших представників кантрі-музики є Генк Вільямс, який народився саме 17 вересня 1923 року.
Церковне свято
17 вересня в церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Софії та її дочок: Віри, Надії і Любові. Вони жили у II столітті в Римі за часів імператора Адріана (117-138 рр.). Софія була благочестивою вдовою, яка виховувала своїх дочок у любові до Бога. Її дочки носили імена головних християнських чеснот: Віра, Надія і Любов. Вони відкрито сповідували свою віру в Христа, що привернуло увагу імператора.
Імператор Адріан наказав привести їх до себе і намагався переконати їх відректися від християнства, але вони залишалися непохитними. За це їх піддали жорстоким мукам: палили на залізній решітці, кидали в розпечену піч і в казан з киплячою смолою. Проте, завдяки Божій силі, вони залишалися неушкодженими. Софія була змушена дивитися на страждання своїх дочок, але вона проявила незвичайну мужність і підтримувала їх у вірі. Після смерті дочок, Софія поховала їх і через три дні померла біля їхньої могили.
Що не можна робити 17 вересня
- Забороняється ходити по росі босоніж.
- Не можна думати про негативне.
- Жінкам не слід займатися хатніми справами.
Народні прикмети і традиції на 17 вересня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: листя почало активно опадати — вже починайте готуватися до похолодання;
- журавлі у вирій летять — на Покрову чекайте на мороз;
- холодна і дощова погода — до ранньої весни;
- сонячна і тепла погода — зима буде холодною.
В наших предків існувала цікава традиція — вранці потрібно було поплакати. Вважалося, якщо гарно виплакатися, то всі негаразди пройдуть стороною.
Іменини
Іван, Ілля, Павло, Софія, Віра, Ірина, Любов, Надія, Олександра.
Погода у Житомирі
Незважаючи на хмарну ніч, у Житомирі з самого ранку та до кінця дня на небі не залишатиметься жодної хмаринки. Без опадів. +13+25 градусів.