Фермерський ярмарок і рекреаційна зона: що бачать на місці Старого ринку в Луцьку


На місці Центрального ринку в Луцьку можна було б облаштувати місце для проведення періодичних фермерських ярмарків. Допустимою також є низькоповерхова забудова біля дороги.

Про своє бачення того, як можна було б використати земельну ділянку, на якій знаходиться ринок, розповів у інтерв’ю Інформаційному агентству Волинські Новини дизайнер, засновник студії Leo D’uk Design Левко Давидюк.

«Насправді, це двояке питання, адже ми бачимо, що в європейських містах навіть на центральних площах відбувається торгівля, тобто ці площі, як і в Середньовіччі, виконують ринкову функцію, а в багатьох містах навіть мають відповідну назву, як, наприклад, площа Ринок у Львові. Але знову ж таки виникає питання цінності цього ринку. Коли він відбувається раз на тиждень і на нього приїжджають фермери, які продають свої товари за виробничими цінами, а не цінами перекупників, це дає можливість людям отримувати якісний екологічний продукт за нижчою ціною. Фермери, своєю чергою, мають хорошу реалізацію, адже не віддають продукцію перекупникам», – сказав Левко Давидюк.

На його думку, наявність у місті фермерських ринків – це позитивна тенденція.

«Однак постає питання вигляду такого ринку. Зараз Центральний ринок має дуже захаращений, непривабливий і неестетичний вигляд, та створює неприємне враження як у гостей міста, так і в самих лучан», – наголосив дизайнер. Та додав, що в перспективі функцію ринку можна було б зберегти, але у форматі європейських ринків, де будуть тимчасові розбірні конструкції, а торгівля відбуватиметься раз-два в тиждень, «аби люди могли закупити якісних продуктів за хорошими цінами».

«Над дорогою, звісно, може бути якась забудова, але однозначно йдеться про забудову заввишки не більше двох-трьох поверхів, аби вона органічно вписувалася в полотно міста. Історично так склалося, що це район малоповерхової забудови. Тобто на місці ринку можуть з’явитися якісь офісні приміщення, але, як вважаю, вони повинні займати тільки смугу над дорогою – на глибину не більше 50 метрів. Далі має бути рекреаційна зона з можливістю для проведення ярмарків, фестивалів тощо», – зазначив Левко Давидюк.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/fermerskyy-iarmarok-i-rekreatsiyna-zona-shcho-bachat-na-mistsi-staroho-rynku-v-lutsku/” Об этом сообщает ukraine-today.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя