Жертв Волинського злочину треба вшанувати і гідно поховати, – посол України в Польщі


Посол України у Польщі Андрій Дещиця сказав, що Україна хоче привести до гідного вшанування жертв Волинського злочину. Про це повідомляє УНН з посиланням на “Польське Радіо”. Об этом сообщает bombi-no.in.ua со ссылкой на СМИ.

Сьогодні, 11 липня, у Польщі відзначають Національний день пам’яті жертв геноциду. Ця дата припадає на роковини так званої кривавої неділі.

Посол України Андрій Дещиця переконаний, що жертвам злочину потрібно віддати шану і пам’ятати про них, а також засудити тих, хто жорстоко вбив мирних жителів. “Ми абсолютно проти будь-якої агресії проти мирного населення”, — наголосив посол Дещиця.

Два роки тому влада України, у відповідь на знесення пам’ятника УПА у Грушовичах на Підкарпатті, заборонила проведення пошукових робіт і, відповідно, ексгумацій та поховання жертв Волинського злочину. Андрій Дещиця вважає, що це важке питання має шанс на розв’язання, “оскільки українці і поляки мають християнські цінності, і кожній особі, котра загинула, треба віддати шану і по-християнськи її поховати”.

Посол України додав, що це є наш спільний обов’язок. Андрій Дещиця вірить, що розмови між новою владою України та владою Польщі будуть проводитися і “ми дійдемо до того, що знайдемо як розблокувати ексгумації”.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/zhertv-volynskoho-zlochynu-treba-vshanuvaty-i-hidno-pokhovaty-posol-ukrainy-v-polshchi/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя